2007-05-21 19:43: BAKCYL 2007
28 Wojewódzki Przegląd Teatrów Młodzieżowych Bakcyl 2007 realizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Bartoszyce przy wsparciu Posła na Sejm RP Adama Ołdakowskiego, Starosty Powiatowego i Wójta Gminy odbył się w miniony weekend 19-20 maja tradycyjnie w Bartoszyckim Domu Kultury.
Jury w składzie Andrzej Fabisiak, Wiesława Niemaszek i Jerzy Obłamski po obejrzeniu spektakli teatralnych postanowiło przyznać:
Złoty Bakcyl - Teatrowi "Nieskromny" z II LO w Olsztynie za spaktakl "P.od róż" w reżyserii Barbary Juszkiewicz,
Srebrny Bakcyl - grupie teatralnej "Zmysł" z Ostródy za spektakl "Segregacja" w rezyserii Moniki Kazimierczyk
Brązowy Bakcyl - Teatrowi "Światło i Cień" z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie za spektakl "O tym potem" w reżyserii Krzysztofa Legowicza.
Tegoroczne wyróżnienia otrzymali:
- Zespół Teatralny "Koniec...cdn" Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie za spektakl "Kubuś czyli uległość",
- Grupa Teatralna "Przebudzeni" z Ostródy za spektakl "Uskrzydlona codzienność",
- Kabaret "Bez szans" z Lidzbarskiego Domu Kultury za spektakl "Niebieskie ptaki wolności".
Ponadto jury przyznało głowna nagrode aktorską Annie Patrosz z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie za mondram "Ojciec odchodzi".
Wyróżnienie za debiut otrzymał Mateusz Bracha za monodram "Wyznanie włamywacza".
Wyróżnienie za umiejetności wokalne otrzymali: Anna Kulesza za rolę Julii w spektaklu "Romeo i Julia" z Koła Artystycznego z Gimnazjum nr 1 w Reszlu, oraz Piotr Dejnak za rolę Romea. .  >> czytaj dalej <<
dodał: Jerzy,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.