2011-11-09 10:29: Myśliwi mieli swoje święto
Pierwsze dni listopada od zawsze przypominają nam o modlitwie za dusze zmarłych, ale nie zapominajmy jednocześnie, że to również radosny czas myśliwych, którzy dokładnie 3 listopada mają swoje hubertowskie święto, i jest to ponadto doskonały czas na wstąpienie w szeregi nowych adeptów sztuki myśliwskiej.
Święto Hubertusa po raz pierwszy obchodzono podobno w 1444 roku. Początkowo były to wielkie polowania, które z czasem przerodziły się w nieco mniejsze, ale również uroczyste spotkania łowczych, które rozpoczynają z góry założony dobry sezon. O tym święcie co roku pamiętają koła łowieckie również zrzeszone w Bartoszycach, które podtrzymują tradycję tych charakterystycznych spotkań m.in.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.