2011-10-19 12:02: SP w Ponikach nosi imię Adama Loreta
Każda szkoła dąży do tego, by w swojej nazwie mieć patrona do którego będzie mogła zawsze się odnosić, a przy tym otrzymać sztandar, który godnie będzie reprezentował placówkę na zewnątrz. Stąd starania szkoły podstawowej w Ponikach, by takie atrybuty posiadać i od pewnego czasu to dążenie udało się zrealizować, szkoła nosi imię Adama Loreta.
Szkoła Podstawowa w Ponikach od dawna starała się o patrona, stąd intensywne poszukiwania dobrego pomysłu zarówno wśród uczniów, kadry pedagogicznej i rodziców, by był to właściwy wybór, który będzie wzorem dla młodzieży, ale przede wszystkim będzie oddawał charakter szkoły pięknie usytuowanej w leśnym kompleksie na terenie gminy Sępopol. A ponieważ szkoła od lat dba o środowisko, udziela się i z racji swego położenia stale współpracuje z nadleśnictwem wybór stał się wręcz oczywisty, i po konsultacjach ostatecznie wybrano Adama Loreta.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.