2011-06-22 19:53: VII nadzwyczajna sesja Rady Miasta
Nadzwyczajnego zwołania radnych wymagała uchwała zapisana w porządku VII sesji Rady Miasta, która w skrócie dotyczyła upoważnienia burmistrza do podpisania w imieniu ZGO w Bartoszycach umowy związanej z projektem 37 gmin działających w ramach systemu zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie.
Przypomnijmy, że to w ramach właśnie wspomnianego projektu wysypisko w Wysiece miało możliwość dotychczasowego rozbudowania i zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań związanych z gospodarowaniem odpadów, a w dalszej perspektywie możliwości wykorzystania wysypiska przez zakłady, które uczestniczą w projekcie, w tym głównie z Olsztyna, w tym również możliwości dofinansowania . Zatem podejmowana przez radnych uchwała, która wymagała dodatkowych wyjaśnień zarówno przez burmistrza Krzysztofa Nałęcza, jak i prezesa spółki ZGO Krzysztofa Borysa, miała na celu upoważnienie burmistrza do podpisania 28 czerwca umowy w ramach wspólnego projektu 37 gmin.
Radni uchwałę przyjęli przy jednym głosie wstrzymującym się, przy czym uwagą radnych było dokładne przeanalizowanie, dodajmy czternastego projektu umowy o współpracy gmin, ze szczególnym uwzględnieniem roli wysypiska śmieci w Wysiece..  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.