2011-05-25 17:17: II Bartoszyckie Dyktando
Druga edycja "Bartoszyckiego Dyktanda" przeprowadzonego przez Bartoszycki Uniwersytet Trzeciego wieku w ramach projektu "Ucząc się, czuję się młodszy i zdrowszy", współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Bartoszyce, po raz kolejny pokazała, że takich sprawdzianów nasi mieszkańcy nie boją się. Choć towarzyszy temu dość duże zdenerwowanie, które po części jest wynikiem samego uczestnictwa, a po drugie niepewnością, czy z ortografią jesteśmy za pan brat.
Podczas pierwszego dyktanda chętnych do zmierzenia się z ortografią i interpunkcją było ponad siedemdziesięciu, druga edycja skupiła już ponad 120 osób, które tekst dyktanda pisały w trzech kategoriach wiekowych, ale oceniane były w czterech, czyli SP klasy I-III, klasy IV-VI, oraz szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne i dorośli. W każdej grupie nie zabrakło uczestników, choć frekwencja w jednej z nich mogłaby się nieco poprawić, co dotyczy szkół ponadgimnazjalnych, które drugi rok z rzędu nie wystawiają swoich reprezentantów.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2011-05-25 19:15, dodał: Zielona
Po pierwsze: tekst źle dobrany, bo Miłosz jako poeta nie musiał się rygorystycznie trzymać zasad, więc zwyciężyli ci, którzy według zasad współczesnej ortografii i interpunkcji nie napisali dyktanda poprawnie. Po drugie: w szkołach ponadgimnazjalnych w czasie matur nauczyciele mają dużo pracy i nie myślą o wysyłaniu uczniów na dyktanda, bo matura jest ważniejsza. Poza tym z tego co wiem, to w ubiegłym roku licealistów była spora grupa, więc ktoś tu kłamie lub wyraża się nieprecyzyjnie.
2011-05-28 22:23, dodał: widz
jesli zwyciężyli ci, którzy według zasad współczesnej ortografii i interpunkcji, jak pisze zielona, trzeba było startować!!!
2011-05-28 22:24, dodał: widz
jeśli zwyciężyli ci, którzy według zasad współczesnej ortografii i interpunkcji, jak pisze zielona, nie napisali dyktanda poprawnie, trzeba było startować!!!
2011-05-30 06:36, dodał: Zielona
Zawsze myślałam, że w dyktandach chodzi o poprawne pisanie. Jeśli popełniłam błędy, to wytknij mi je, żeby nikomu nie utrwaliły się niepoprawne wersje. W dyktandzie nie startowałam, ponieważ nie mogę się zwalniać z pracy z takiej okazji. Szkoda mi tylko ambitnych dzieci, które wzięły udział, a potem zobaczyły, jakiego zapisu się po nich spodziewano.Nie pokrywało się to, mówiąc delikatnie, z ich wyobrażeniem o zasadach interpunkcji i ortografii. To moja opinia, więc nie krzycz na mnie, Widzu.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.