2011-04-14 10:21: Blokada kół w posiadaniu Straży Miejskiej
Zgodnie z nałożonymi uprawnieniami bartoszycka straż miejska sięgnęła po kolejną broń w walce z kierowcami, którzy nie przestrzegają przepisów. I o tym że foto radar systematycznie jest wykorzystywany do tej walki przekonujemy się od początku marca, tymczasem od poniedziałku /11 kwietnia/ w posiadaniu strażników jest również automatyczna blokada kół.
Już foto radary w dyspozycji strażników miejskich wzbudziły wiele kontrowersji wśród kierowców, ale jak się okazuje działania takie wynikają z przepisów i uprawnień straży miejskiej, stąd nałożone mandaty karne są nie podważenia, a stosowanie tego typu walki ze zbyt szybką jazdą w terenie zabudowanym jest skuteczne. Kolejną formą walki z właścicielami aut, tym razem tych którzy parkują w niedozwolonym miejscu jest posiadanie przez straż miejską blokady kół, która zgodnie z zapowiedziami komendanta straży miejskiej Jerzego Szostka będzie wykorzystywana, a nabycie jej stało się koniecznością, bowiem zbyt wielu kierowców lekceważyło nałożone mandaty karne, bądź zwykłe upomnienia.
Oczywiście pamiętajmy, że do uprawnień straży miejskiej należy również ewentualność odholowania pojazdu źle zaparkowanego, co oznacza, że oprócz nałożonego mandatu karnego kierowca poniesie również dodatkowe koszty odholowania.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.