2010-07-15 11:16: II Festiwal Kultury Ukraińskiej, czyli Ekołomyja w Górowie Ił.
Początkowo Festiwal Kultury Ukraińskiej, a przynajmniej muzyki pogranicza odbywał się w Głębocku i to z tą miejscowością był kojarzony, jednak ze względów obiektywnych zaczął się wykruszać, stąd też dzięki Środkowo-Europejskiemu Centrum Szkolenia Młodzieży festiwal reaktywowano, dodano nieco inną, bogatszą formę i cała impreza teraz odbyła się już po raz drugi w Górowie Iławeckim. A że doświadczenie z roku poprzedniego organizatorzy już mają, zadbano by program festiwalu był skierowany do szerokiej publiczności. Muzyka, do tego miejsca do rozmów, smaczne wiejskie jadło, i sprzyjająca pogoda to wystarczyło by zadowolić zebraną widownię, która w samych superlatywach wypowiadała się na temat organizacji festiwalu.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2010-07-15 16:25, dodał: maka
No wszystko pięknie, tylko szanowny przedmówco, nie zauważyłeś, że ukraińska potańcówa odbyła się w dniu 11 bm, w 67 rocznicę "Rzezi Wołyńskiej". Jak myślisz, czy to tylko przypadek, czy zaplanowane "plucie Polakom do talerza"??

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.