2009-04-16 18:57: Analiza i wpływ kryzysu gospodarczego na rynek bartoszycki
Konferencja odbędzie się 23 kwietnia 2009r. w BDK o godz. 12.00
Od kilku miesięcy na terenie Powiatu i Miasta Bartoszyce można zaobserwować pogłębiającą się recesję gospodarczą związaną ze światowym kryzysem finansowym, w wyniku czego wiele firm znalazło się w bardzo trudnym położeniu, gdyż zachwiane zostały wewnętrzne i zewnętrzne rynki zbytu.  >> czytaj dalej <<
dodał: Jerzy,
2009-04-17 08:43, dodał: Witold Darski
Wysoka Rado Gospodarcza, wielkie zdziwienie moje, że nie zauważacie Państwo związków zawodowych funkcjonujących przecież w bartoszyckich zakładach pracy, nie chcecie wysłuchać ich opinii i ewentualych propozycji. A to przecież liderem realizowanych u nas programów EQUAL i LOG był NSZZ "Solidarność" - gwoli przypomnienia. No ale to już taka specyfika kreatorów naszego życia publicznego. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów - W.D.
2009-04-17 14:06, dodał: W.D.
Pozwolę sobie zaproponować naszym przedsiębiorcom, kreatorom rynku pracy, a w szczególnmości jego aktywizatorom zafunkcjonowanie w ramach Społecznej Odpowiedzialności Organizacji - Corporate Social Responsibility - same pozytywy w przedsiębiorstwach, które to praktykują.
2009-04-17 16:59, dodał: Sylwester Grodzki
Oczywisty błąd zostanie w poniedziałek naprawiony. Bardzo przepraszam .
2009-04-22 11:56, dodał: Witold Darski
Pozwolę sobie poddać pod rozwagę Konferencji powołanie Miejskiej (Powiatowej) Komisji Trójstronnej z udziałem przedstawicieli (po 3): strony samorządowej, przedsiębiorców i związkowej. Byłby to twór niewątpliwie bardziej reprezentatywny od Rady gospodarczej, mający lepsze przełożenie na zewnątrz.
2009-04-22 14:48, dodał: gość
Od wielu lat mamy najwyższe bezrobocie w Polsce.W związku z tym należałoby recesję wiązać nie tylko ze światowym kryzysem gospodarczym. W związku z powyższym należałoby spojrzeć szerzej na problem.
2009-04-22 19:21, dodał: Witold Darski
Prawda, można też wrócić do Międzygminnego Zespołu ds. Aktywizacji Rynku Pracy z kadencji 1998-2002. Były tam pewne pomysły i dokonania. Były też doświadczenia z Polski których decydenci nie chcieli nawet spróbować wykorzystać. Grzech zaniechania. Zupełnie jak z Projektem LOG - od kilku lat "półkownikiem" w starostwie.
2009-04-26 11:57, dodał: Witold Darski
Reminiscencja z konferencji: Oprócz iskrzenia na linii Stowarzyszenie Inicjatywa (StalGaz) - Burmistrz Bartoszyc i ewngalizacji biznesmenów przez byłego biznesmena (kasety video) pana starostę z pewnej partii w niezapowiedzianej prelekcji nic ciekawego nie można było się dowiedzieć. Ciągłe apele o front jedności Bartoszyc głoszone przez ludzi skłóconych lub raczej mających wybitne zdolności destrukcyjne to tylko "mowa-trawa". Bez urazy. Nic nie usłyszałem o wykorzystywaniu programów unijnych, realizacji strategii, inicjatywach pro-gospodarczych stowarzyszeń. Czyli totalna pustka innowacyjna. Jedyny wniosek, że trzeba robić takie konferencje po pierwszej odsłonie to trochę za mało. Niestety. LOT - to ciekawa inicjatywa, ale to było w dyskusji.
2009-04-26 18:33, dodał: Izabela
Ileż tych spotkań w naszym mieście się odbyło,tylko inaczej nazywanych! A przecież w Bartoszycach to ta recesja gospodarcza trwa już od dawna. Nie trzeba podciągać tego pod światowy kryzys gospodarczy! Zrywamy się jak te żurawie do odlotu w/g potrzeby i zagrożenia.Organizujemy spotkania,sympozja i warsztaty. Na pierwszych spotkaniach jest wielu uczestników z różnych branż,począwszy od przedstawicieli samorządowych,działalności gospodarczych,związków zawodowych. Ale potem bywa różnie,przeważnie pozostają Ci mniej znaczący,co to bez wsparcia finansowego władzy miasta nie mają szans na wdrożenie pomysłów wypracowanych na wspomnianych warsztatach. Był taki partnerski program lokalnego ożywienia gospodarczego. Odbywały się warsztaty,i co?,i nic! się po prostu w tym temacie nie dzieje!!!. Także Ci,którym leży na sercu dobro naszego miasta,podejmując temat doprowadzą go do końca,czego sobie i Państwu życzę!!!

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.