2007-09-17 19:03: Dzień Solidarności
27 lat temu w ówczesnych Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego Morena w Bartoszycach wybuchł strajk okupacyjny. W przeddzień rocznicy tego wydarzenia i jednocześnie z okazji dnia solidarności w naszym mieście, w sobotę 15 września pod tablicą pamiątkową związkowcy z bartoszyckiej Solidarności złożyli wiązanki kwiatów. Protest związkowców trwał 11 dni i zakończył się 16 września 1980 roku podpisaniem porozumienia z dyrekcją zakładu.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2007-09-18 16:38, dodał: W.Darski
Drobne sprostowanie: Władze samorządowe nie składały kwiatów, ani miejskie ani powiatowe - widocznie już zapomniały o tym wydarzeniu (o uroczystości wiedziały), podobnie jak o Dniu Solidarności i Wolności 31 Sierpnia, kiedy to nie wywieszono flag państwowych w dniu święta państwowego - sic! Kwiaty składała bartoszycka "Solidarność" i Komitet Strajkowy "Moreny" - organizatorzy uroczystości. Pozdrawiam - W.D.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.