: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :: statystyka forum :

postówmodyfikacja
Militarne wsparcie Ukrainy... obowiązek Świata i Europy a nie dobry gest czy ost
42022-03-06 22:40

autor: Wnikliwy..., dodał 2022-03-01 10:03komentuj

Pozwoliłem sobie na małe szaleństwo i wysłałem kilka takich listów do ważnych instytucji w Polsce i do Pana Prezydenta Ameryki ( nie wiem czy Polski gołąb pocztowy tak daleko doleci).
Bo co jeszcze zwykły człowiek może zrobić a co wszyscy powinni, nie godząc się na krzywdę ludzką i bedąc bezradnym w tak trydnym czasie, gdy wielcy tego Świata i wpływowi milczą bojąc się.

Świat, UE i ameryka zastanawia się jak wesprzeć Ukrainę. Obok świecenia po budynkach, owijania się barwami Ukrainy, głoszenia słów wsparcia i uznania oraz dostarczenia broni i stosowania innych półśrodków jak sankcje, nie zrobiono tak naprawdę nic ażeby nie ginęli na Ukrainie niewinni ludzie.
Wojska ONZ podejmowały misje na calym Świecie a dlaczego nie ma ich na Ukrainie ? Bo nikt wtedy nie straszył Świata atomem ? Bo kraje okupowane byly słabe i nie stanowily zagrożenia dla Świata ?
Ameryka, Niemcy, Anglia, Francja gwarantowały nietykalność Ukrainy i nadal brak reakcji militarnej nawet w chwili aktów ludobójstwa.
Haniebne to i smutne że Świat boi się jednego człowieka który już w 2014r. mógł podzielic los innych dyktatorów których unicestwiono także po 1990r.
Wywlekano ich jak psy i deptano na ulicach tłumnie wsrod okrzykow radosci, lub ginęli w piwnicach jak szczury.
Ustępstwa sprawiły że także w tak trudnej chwili Świad boi się reakcji militarnej przeciwko tyranowi mordujacego cywili, wojsko Ukrainskie i demokrację.
To wstyd i hańba, ze Świat boi się bomb nuklearnych tóre i tak w końcu spadną... zapewne najpierw na Polskę bo Putin nie daruje tego co juz Polska zrobila wtracajac sie w sprawy Rosji. Pytanie czy wtedy też skończy się na potępieniu aktu przemocy czy na rozprawieniu sie z Rosja raz na zawsze.
Odwlekanie tego co nie uniknione nie ma sensu bo efekt i tak będzie ten san a ofiara za wolność i pokój większa co udowodniła II Wojna Światowa i opieszałość Świata w 1939r. oraz nie dotrzymywanie umów.
Historia zatoczyla koło i jak 1939r. i postawa Świata okazały się brzemienne w skutkach, tak 2014r i obecny powtórzył scenariusz minionych lat i bedzie to dotkliwe dla wszystkich ale bardziej gdy nadal nikt nic nie zrobi.
Rosja nie daruje już i tak udzielonej pomocy Ukrainie, wcześniej Gruzji.
Ale dziś jeszcze można ją zatrzymać mniejszym nakladem sił i przelanej krwi.
Rosjanie udowodnili że są słabi, wojsko biedne, osierocone i zagubione, ale też oszukane i zdradzo e nie mniej jak caly Narod Rosyjski, a propaganda kremla i dyktatorów krucha.
Uciekna z pola walki na widok przewagi sil, zbuntują się jeszcze bardziej przeciwko swoim dowudcom a potem dyktatorskiej władzy.
Zdajmy ten egzamin i pomóżmy militarnie Ukrainie, dla honoru, obrony demokracji i dla pokoju którego nigdy nie będzie gdy będzie Rosja, komuniści i dyktatorzy na Świecie
Chiny nie wesprą Rosji bo też boją się skutków i konsekwencji konfliktu który nikomu nic nie da. Ale przyłaczą się do zwyciesców dla ratowania swoich interesów i gospodarki.
Zwyciescą będzie Rosja jeżeli dziś Ukraina nie otrzyma wsparcia od UE, Ameryki i Świata.
To egzamin z demokracji, odwagi wspólnych dążeń do wolnego Świata, wzajemnej współpracy i partnerstwa międzynarodowego. Także będzie to też bezprecedensowa nauczka po foswiadczeniach II Wojny Światowe i przykładem dla innych, że Świat już ma dośc tyranów, wojen i mordów... i nikomu nie pozwoli na bandytyzm, niewolenie i krzywdy tlumiąc w przyszłości takie działaniai inne już w zarodku.
Wtedy być może będzie to już ostatnia wojna na Świecie i nie koniecznie atomowa.
Putin ma guzik nuklesrny ale to nie on odpali rakiety tylko personel naziemny ktory musi przejść procedury, który ma rodziny i Świadomość że Świat też ma Atom który użyje rujnujac Rosję na wielką skalę.
Jeżeli nie dziś to nigdy nie będzie pokoju ale to dziś trzeba go wywalczyc i pomos militarna Ukrainie musi być tego początkiem.
Należy im pomóc... powstrzymymujac Bialoruś przed atakiem na Ukrainę i przepedzajac szybko Rosjan z Ukrainy.
Już dziś wojska UE, U.S.A. i Polskie powinny być na Ukrainie skoro nie zrobiono.tego ani w 2014r. ani przed minionym czwartkiem.
To hańba dla Świata, Polski i Ameryki.
Ktoś musi zrobić pierwszy krok a reszta znów pójdzie za nami.
Tak bylo z Gruzją, obecnie z sankcjami to i z pomocą militarną też.
Czas ucieka a Ukraina odwdzięczyy się... nikt nie wie co jeszcze Świat czeka a im więcej demokratycznych wolnych Państw na mapie Świata, tym większa szansa wsparcia, przetrwania i pokoju na Ziemi oraz ciągłości rasy ludzkiej i rozwoju przyszłych pokoleń.
Nie można tego lekceważyć w imię własnych interesów i strachu przed agresorami. Nie dziś i nigdy potem.
Dlatego wzywam do działania Polski Rząd, zanim będzie za późno i powody do wstydu. Tam giną dzis ludzie... jutro gdzie indziej... sami to powtarzacie i Świat.

Zakończone podpisem :)

autor: Blinken, dodał 2022-03-03 20:11komentuj

> O 10:03, dnia 2022-03-01 Wnikliwy... napisał(-a):
> Pozwoliłem sobie na małe szaleństwo i wysłałem kilka takich listów do ważnych instytucji w Polsce i do Pana Prezydenta Ameryki ( nie wiem czy Polski gołąb pocztowy tak daleko doleci).
> Bo co jeszcze zwykły człowiek może zrobić a co wszyscy powinni, nie godząc się na krzywdę ludzką i bedąc bezradnym w tak trydnym czasie, gdy wielcy tego Świata i wpływowi milczą bojąc się.
>
> Świat, UE i ameryka zastanawia się jak wesprzeć Ukrainę. Obok świecenia po budynkach, owijania się barwami Ukrainy, głoszenia słów wsparcia i uznania oraz dostarczenia broni i stosowania innych półśrodków jak sankcje, nie zrobiono tak naprawdę nic ażeby nie ginęli na Ukrainie niewinni ludzie.
> Wojska ONZ podejmowały misje na calym Świecie a dlaczego nie ma ich na Ukrainie ? Bo nikt wtedy nie straszył Świata atomem ? Bo kraje okupowane byly słabe i nie stanowily zagrożenia dla Świata ?
> Ameryka, Niemcy, Anglia, Francja gwarantowały nietykalność Ukrainy i nadal brak reakcji militarnej nawet w chwili aktów ludobójstwa.
> Haniebne to i smutne że Świat boi się jednego człowieka który już w 2014r. mógł podzielic los innych dyktatorów których unicestwiono także po 1990r.
> Wywlekano ich jak psy i deptano na ulicach tłumnie wsrod okrzykow radosci, lub ginęli w piwnicach jak szczury.
> Ustępstwa sprawiły że także w tak trudnej chwili Świad boi się reakcji militarnej przeciwko tyranowi mordujacego cywili, wojsko Ukrainskie i demokrację.
> To wstyd i hańba, ze Świat boi się bomb nuklearnych tóre i tak w końcu spadną... zapewne najpierw na Polskę bo Putin nie daruje tego co juz Polska zrobila wtracajac sie w sprawy Rosji. Pytanie czy wtedy też skończy się na potępieniu aktu przemocy czy na rozprawieniu sie z Rosja raz na zawsze.
> Odwlekanie tego co nie uniknione nie ma sensu bo efekt i tak będzie ten san a ofiara za wolność i pokój większa co udowodniła II Wojna Światowa i opieszałość Świata w 1939r. oraz nie dotrzymywanie umów.
> Historia zatoczyla koło i jak 1939r. i postawa Świata okazały się brzemienne w skutkach, tak 2014r i obecny powtórzył scenariusz minionych lat i bedzie to dotkliwe dla wszystkich ale bardziej gdy nadal nikt nic nie zrobi.
> Rosja nie daruje już i tak udzielonej pomocy Ukrainie, wcześniej Gruzji.
> Ale dziś jeszcze można ją zatrzymać mniejszym nakladem sił i przelanej krwi.
> Rosjanie udowodnili że są słabi, wojsko biedne, osierocone i zagubione, ale też oszukane i zdradzo e nie mniej jak caly Narod Rosyjski, a propaganda kremla i dyktatorów krucha.
> Uciekna z pola walki na widok przewagi sil, zbuntują się jeszcze bardziej przeciwko swoim dowudcom a potem dyktatorskiej władzy.
> Zdajmy ten egzamin i pomóżmy militarnie Ukrainie, dla honoru, obrony demokracji i dla pokoju którego nigdy nie będzie gdy będzie Rosja, komuniści i dyktatorzy na Świecie
> Chiny nie wesprą Rosji bo też boją się skutków i konsekwencji konfliktu który nikomu nic nie da. Ale przyłaczą się do zwyciesców dla ratowania swoich interesów i gospodarki.
> Zwyciescą będzie Rosja jeżeli dziś Ukraina nie otrzyma wsparcia od UE, Ameryki i Świata.
> To egzamin z demokracji, odwagi wspólnych dążeń do wolnego Świata, wzajemnej współpracy i partnerstwa międzynarodowego. Także będzie to też bezprecedensowa nauczka po foswiadczeniach II Wojny Światowe i przykładem dla innych, że Świat już ma dośc tyranów, wojen i mordów... i nikomu nie pozwoli na bandytyzm, niewolenie i krzywdy tlumiąc w przyszłości takie działaniai inne już w zarodku.
> Wtedy być może będzie to już ostatnia wojna na Świecie i nie koniecznie atomowa.
> Putin ma guzik nuklesrny ale to nie on odpali rakiety tylko personel naziemny ktory musi przejść procedury, który ma rodziny i Świadomość że Świat też ma Atom który użyje rujnujac Rosję na wielką skalę.
> Jeżeli nie dziś to nigdy nie będzie pokoju ale to dziś trzeba go wywalczyc i pomos militarna Ukrainie musi być tego początkiem.
> Należy im pomóc... powstrzymymujac Bialoruś przed atakiem na Ukrainę i przepedzajac szybko Rosjan z Ukrainy.
> Już dziś wojska UE, U.S.A. i Polskie powinny być na Ukrainie skoro nie zrobiono.tego ani w 2014r. ani przed minionym czwartkiem.
> To hańba dla Świata, Polski i Ameryki.
> Ktoś musi zrobić pierwszy krok a reszta znów pójdzie za nami.
> Tak bylo z Gruzją, obecnie z sankcjami to i z pomocą militarną też.
> Czas ucieka a Ukraina odwdzięczyy się... nikt nie wie co jeszcze Świat czeka a im więcej demokratycznych wolnych Państw na mapie Świata, tym większa szansa wsparcia, przetrwania i pokoju na Ziemi oraz ciągłości rasy ludzkiej i rozwoju przyszłych pokoleń.
> Nie można tego lekceważyć w imię własnych interesów i strachu przed agresorami. Nie dziś i nigdy potem.
> Dlatego wzywam do działania Polski Rząd, zanim będzie za późno i powody do wstydu. Tam giną dzis ludzie... jutro gdzie indziej... sami to powtarzacie i Świat.
>
> Zakończone podpisem :)
Jestes mega nieodpowiedzialnym typem :)))

autor: marek, dodał 2022-03-04 10:31komentuj

> O 10:03, dnia 2022-03-01 Wnikliwy... napisał(-a):
> Pozwoliłem sobie na małe szaleństwo i wysłałem kilka takich listów do ważnych instytucji w Polsce i do Pana Prezydenta Ameryki ( nie wiem czy Polski gołąb pocztowy tak daleko doleci).
Marzy Ci się wojna światowa? Jesteś gamoń pierwszej wody. Tylko forum publiczne wstrzymuje mnie żeby nazwać Cię dosadniej.

autor: mieszkam tu., dodał 2022-03-05 10:01komentuj

> O 10:31, dnia 2022-03-04 marek napisał(-a):
> > O 10:03, dnia 2022-03-01 Wnikliwy... napisał(-a):
> > Pozwoliłem sobie na małe szaleństwo i wysłałem kilka takich listów do ważnych instytucji w Polsce i do Pana Prezydenta Ameryki ( nie wiem czy Polski gołąb pocztowy tak daleko doleci).
> Marzy Ci się wojna światowa? Jesteś gamoń pierwszej wody. Tylko forum publiczne wstrzymuje mnie żeby nazwać Cię dosadniej.
Pamiętajmy, że Ukraina, to potencjalnie jeden z najbogatszych Krajów Świata. Bogaty we wszelkie dobra, jakie Natura mogła kraj do samodzielnego istnienia wyposażyć. No niemal samodzielnego. W takim razie czemu tam tak źle skoro większość żyjących tam ludzi chciało ją już wcześniej opuścić w "poszukiwaniu chleba"? Jakis czas temu pracowałem z kilkoma Ukraińcami. I jeden z nich mi dosadnie powiedział " rządzący u nas to złodzieje" Coś jest na rzeczy. I co gorsza. Jak sądzę dotyczy to większości Państw tzw. byłego bloku wschodniego. Niestety.

autor: J go h, dodał 2022-03-06 22:40komentuj

> O 10:31, dnia 2022-03-04 marek napisał(-a):
> > O 10:03, dnia 2022-03-01 Wnikliwy... napisał(-a):
> > Pozwoliłem sobie na małe szaleństwo i wysłałem kilka takich listów do ważnych instytucji w Polsce i do Pana Prezydenta Ameryki ( nie wiem czy Polski gołąb pocztowy tak daleko doleci).
> Marzy Ci się wojna światowa? Jesteś gamoń pierwszej wody. Tylko forum publiczne wstrzymuje mnie żeby nazwać Cię dosadniej.


"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w dyskusji na forum Telewizji "Bart-Sat", zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.