2012-04-27 13:52: Referendum w Sępopolu
Niedzielne referendum w sprawie odwołania burmistrza Sępopola Grzegorza Muchy oraz rady miejskiej w związku z małą liczbą osób, które wzięły udział w głosowaniu zostało unieważnione.
Aby referendum było ważne musiało wziąć w nim udział 3/5 osób uczestniczących w wyborach burmistrza oraz rady miejskiej. W przypadku rady do głosowania musiałoby przystąpić ponad 1660 osób, a w przypadku burmistrza ponad 1430.
Ponadto, aby władza uległa zmianie, za odwołaniem burmistrza i rady musiałaby zagłosować ponad połowa osób uprawnionych z 5,5 tysiąca mieszkańców gminy, natomiast w niedzielnym referendum wzięło udział zaledwie około 850 osób. Nieoficjalne wyniki podają, iż za odwołaniem burmistrza zagłosowało 710 osób, a przeciw 108, natomiast za odwołaniem rady miejskiej 718 osób, a przeciwne były 93 osoby..  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.