2011-10-26 15:53: Konferencja Stowarzyszenia Rubin
Stowarzyszenie Rubin z Bartoszyc po raz kolejny wyszło z inicjatywą do mieszkańców, tym razem nie poprzez akcję krwiodawstwa, ale poprzez zaproszenie do udziału w konferencji poświęconej nie tylko Stowarzyszeniu, ale przede wszystkim Światowemu Dniu Donacji i Transplantacji.
W rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie, obchodzony jest w całym kraju Światowy Dzień Transplantacji. Natomiast Światowy Dzień Donacji i Transplantacji przypada dokładnie na 26 października, i tak naprawdę po raz pierwszy obchodzony był w 2005 roku. W Bartoszycach dzień ten z kolei obchodzony był po raz pierwszy w tym roku z inicjatywy działającego bardzo aktywnie Stowarzyszenia Rubin, które zorganizowało konferencję poświeconą szerokiej tematyce związanej z ich działalnością i akcją prospołeczną, przekonującą do wstąpienia w szeregi dawców organów.
Stąd też konferencja, której zadaniem było uświadomienie mieszkańcom czym jest dawstwo organów, oraz czym jest nadal mało popularna i odsuwana na bok transplantacja.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.