2011-10-19 12:01: Pasowanie pierwszych klas w SP nr 7
Duży ołówek w ręku dyrekcji szkoły zwykle sugeruje, że kolejni pierwszoklasiści zostaną przyjęci w grono szkolnej społeczności. I tak też się stało ostatnio w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie kolejna grupa uczniów pierwszych klas w obecności dyrekcji, ale także rodziców i starszych kolegów złożyła uroczyste ślubowanie i przeszła pasowanie.
To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, o czym powtarza się od lat, bowiem jest to przełom i z nauki poprzez zabawę przechodzi się do poznawania nauki z zupełnie innej perspektywy, a nade wszystko z książek, które po przekroczeniu progu szkoły są codziennymi przedmiotami użytku i stałym wyposażeniem szkolnego plecaka. Ale to co świadczy o szkolnej przynależności odbywa się zazwyczaj miesiąc po pierwszym odwiedzeniu szkoły i dotyczy oczywiście uroczystego pasowania oraz ślubowania na sztandar, które dumnie przeżyli już kolejni uczniowie klas pierwszych tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Schemat tej uroczystości w każdej placówce wygląda podobnie, a i tak za każdym razem wszyscy indywidualnie odbierają to wydarzenie.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.