2011-09-27 13:31: Wolontariusze posadzili kolejne żonkile
Kiedy w centrum miasta, a dokładniej mówiąc na Placu Konstytucji 3 Maja wraz z początkiem wiosny pojawiła się tablica informująca o Polach Nadziei w Bartoszycach, wielu mieszkańców nie bardzo wiedziała o co w tym wszystkim chodzi, do tego jeszcze obraz młodych ludzi, dodajmy wolontariuszy w żółtych koszulkach, którzy sadzili małe, wbrew pozorom nic nie znaczące żonkile. Kwestią czasu było zatem przekonanie do akcji każdego przechodnia, który małym gestem mógł dołączyć do roli wolontariusza i bliżej poznać istotę Pól Nadziei, w Bartoszycach stworzonych przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej.
Przypomnijmy, że głównym założeniem akcji jest uświadomienie wszystkim, że "Hospicjum to też życie", że choć to ostatnie miejsce bezpiecznego odejścia z tego świata, może być ono godne i dać poczucie schronienia, a także bezinteresownej opieki ze strony wolontariuszy, często młodych bardzo wrażliwych na los chorego ludzi. Akcja ma zatem na celu ukazanie jak ważne jest niesienie pomocy, jak ważne jest wsparcie najbliższych, ale także często obcych ludzi.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.