2011-09-06 16:07: Pierwsze dożynki w powiecie z gminą Górowo Iławeckie
Sielsko i zupełnie swobodnie minęły pierwsze w naszym powiecie dożynki gminne, podsumowujące pracę rolników i uzyskane przez nich produkty na terenie Gminy Górowo Iławeckie. Dodajmy, że co roku dożynki odbywają się w innym miejscu na terenie gminy stąd tegoroczne odbyły się w Pieszkowie.
To tradycyjne spotkanie poprzedzone jest ciężką pracą w polu, o czym zwykle podczas kazania wspomina ksiądz odprawiający uroczystą mszę św., będącą podziękowaniem za plony, ale przede wszystkim za pracę rolników. Tegoroczne dożynki rozpoczęły się zatem zgodnie z tradycją, tym razem w kościele parafialnym w Pieszkowie, gdzie poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa znajdujące się na terenie gminy.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2011-09-11 10:33, dodał: polonista
Jest mi bardzo przykro to powiedzieć, Szanowni Państwo Redaktorzy, ale ten artykuł jest na żenującym poziomie. Moi uczniowie w I klasie gimnazjum za tak słabe wypracowanie otrzymaliby zaledwie słabą trójczynę. Zajrzałem tu przez przypadek, ale pozwolicie Państwo, że będę częstym gościem, po to, by pokazać uczniom jak nie należy pisać tekstów. Myślę, że Wasz kwiecisty styl - cytuję "...z chlebem, i radością na ustach zebranych,...zaangażowanie w dobry siew,...rok na polu był trudny nie tylko jeśli chodzi o pracę,...za wkład pracy jaki został włożony,... najbardziej okazały artystycznie, ...tradycyjny element spotkania dożynkowego,...co dotyczy podzielenia się chlebem,...Z dożynkami bezwarunkowo wiążą się wieńce" będzie świetnym materiałem do pracy z moimi uczniami. Zabawa będzie znakomita. Pozdrawiam. PS. Inne artukuły nie odbiegają poziomem od cytowanego powyżej. Niestety.
2011-09-11 13:00, dodał: jerzy
Po pierwsze szanowny polonisto, jak zapewne Pan wie, artykuł nie jest wypracowaniem, no chyba, że nie miał Pan na studiach gatunków. Osobiście nie dostrzegam niczego niewłaściwego w tym materiale informacyjnym, ot zwykły news. Napisany jak najbardziej poprawnie gramatycznie i stylistycznie. Na marginesie, współczuje Pana uczniom.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.