2011-06-01 14:45: Nad żłobkiem zawisły ciemne chmury
Temat wzbudził wiele kontrowersji, bowiem dotyczy jedynego w naszym mieście żłobka, które na podstawie dotychczasowych rozmów pomiędzy przedstawicielami miasta, a dyrekcją żłobka w Niepublicznym Przedszkolu „Stokrotka”, od września może przestać funkcjonować na dotychczasowych zasadach. To oznacza albo likwidację tego oddziału, albo ogromne koszty ponoszone ze strony rodziców dzieci korzystających ze żłobka, czyli mówiąc krótko temat dotyczy pieniędzy i dotacji, a wynika z nowej ustawy o opiece nad dzieckiem do 3 lat z dnia 4 lutego 2011.
Miejsc w przedszkolach jak co roku mało, i do tej pory normą był także brak miejsc w żłobku, o czym nawet, już jak na warunki Bartoszyc nie wspomina się. Bo jak na takie miasteczko i to tak cud, że do tej pory blisko trzydziestka dzieci miała szczęście do niego uczęszczać, oczywiście za odpłatnością, która była współfinansowana z budżetu miasta.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2011-06-01 15:22, dodał: mirmil2
Uważam postawę burmistrza za skandaliczną. W taki własnie sposób miasto się wyludni. Zostaną tylko ludzie starsi, młodzi wyjadą tam gdzie dba się o młode rodziny. Ale co to burmistrza obchodzi. Czy cokolwiek go obchodzi?
2011-06-01 20:00, dodał: łysy
Wybraliście tego Pana po raz trzeci- więc ..nie chcieliście zmian i innego burmistrza , dlatego teraz -ani mru mru...
2011-06-02 00:05, dodał: aaa
macie co chcieliscie...proponuje wybrac tego pana 4 raZ:) moze wyludni miasto calkowicie.
2011-06-02 00:42, dodał: imperatyw
Pomóżcie mu znaleźć kasę to będzie i na żłobek i na inwestycje...
2011-06-02 06:10, dodał: kaleena
Burmistrz i jego świta jest od szukania kasy, ale nie metodą pójścia na łatwiznę.
2011-06-02 10:18, dodał: imperatyw
Wszyscy kandydaci zarzekali się,że są specjalistami od załatwiania kasy. Stołki rozdane, ale kasy nie widać...
2011-06-02 11:22, dodał: lepek
ludzie dla burmistrza priorytetem jest otworzyć muzeum i zniszczy wszystko po drodze
2011-06-03 23:58, dodał: kononowicz??
Nie będzie niczego...
2011-06-07 08:32, dodał: matka
Jestem w szoku, złożyłam podanie o przyjęcie mego synka do żłobka. Jak tak można? To jest granda!Mają gdzieś mieszkańców, wybraliśmy to mamy...A potem zdziwieni, że bartoszyczan coraz mniej!Wstyd, jeszcze raz wstyd.
2011-06-07 11:56, dodał: Katharsis
Z drugiej strony pretensje, że nic w mieście się nie robi. Zero inwestycji. No to będą inwestycje...
2011-06-08 16:04, dodał: Mirosłąw IŻYCKI
Nie ma co tu pisać że wybraliście tego Pana to macie. Najważniejsze jest, aby przynajmniej wszyscy rodzice którzy korzystają z usług oddziału żłobkowego oraz ci co się starają o przyjęcie swoich dzieci przybyli na sesję rady miasta w dniu 30.06.2011r. i rozliczyli tą radę miasta z burmistrzem na czele (jeżeli to jego inicjatywa) z działań polegających na destrukcji głównie młodych małżeństw i wspieraniu w zasilanie grona bezrobotnych w tym mieście. Żadne argumenty jakie przeczytałem w tym artykule nie są adekwatne z przytoczoną ustawą (pozwoliłem sobie przeczytać "USTAWA z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 31)Dz. U. z dnia 3 marca 2011 r.". Jeżeli miasto nie ma pieniędzy na dofinansowanie pobytu dzieci w przedszkolach to może niech radni zrzekną się diet za posiedzenia rady i wszelkiego rodzaju komisje i podkomisje - przecież to funkcje społeczne mające na celu działania na rzecz poprawy warunków mieszkańców tego miasta a nie na rzecz podnoszenia swoich korzyści majątkowych. przynajmniej taka jest zasada działalności społecznej. Jak ktoś chce się dorobić to niech weźmie się do roboty a nie za politykę czy mini politykę na nie korzyść mieszkańców.
2011-06-09 08:15, dodał: katharsis
Dla 30-tu dzieci miasto ma wykłdać miliony ? Przecież chcecie inwestycji...Chcieliście basenu i hali. O innych sprawach nie wspomnę. Czy mnie ktoś pytał jak sobie poradzę, jak zabrakło miejsca dla mego dziecka ? Tylko 30-ci dzieci potrzebuje opieki ? A co z innymi ? Obchodzi was to ? Jerzy odważny bo ma w tym swój interes. Dno...
2011-06-09 14:33, dodał: Mirosłąw IŻYCKI
Kolego/Koleżanko katharsis oglądasz się tylko na siebie, mój synek też nie jest jeszcze przyjęty do żłobka ponieważ ma dopiero 1,5 roku co nie oznacza że się poddam i nie będę walczył oto aby żłobek został utrzymany, a może trzeba by był zawalczyć oto a by w 30000 mieście powstało więcej żłobków a nie upierać się przy zlikwidowaniu bo moje dziecko się nie dostało. Pewnie to wina moja i mojego synka albo innych mieszkańców miasta. Z twojej wypowiedzi wynika, że jesteś osobą samolubną patrzącą tylko na siebie, jeszcze raz zaznaczam moje dziecko nie chodziło do żłobka tylko złożyłem dokumenty do przyjęcia i bez względu na to czy będzie przyjęte czy nie to będę walczył o utrzymanie jedynego oddziału żłobkowego w tym wyludniającym się mieście. Jeżeli piszesz o inwestycjach to napisz o konkretach - jaki basen, jaka hala, od dziesięciu lat tylko dyskusja rady miasta i burmistrza i wykładanie, co roku pieniędzy na uaktualnianie planów a inwestycji żadnych. Nawet pomysł z obwodnicą forsowany przez burmistrza nie przeszedł bo co to za obwodnica środkiem miasta pod blokami tylko dlatego, że drugi most wybudowała by nam GDDKiA a nie miasto - czy to ta inwestycja. Wskaż, chociaż jedną inwestycję przeprowadzoną przez władze miasta na korzyść i rozwój. Miasto "UMIERA" a ty z własnymi żalami i chęcią zemsty na innych rodzicach do tego sie przykładasz. Idąc twoją ideologią zlikwidujmy szpital i szkoły, też znajdzie się ktoś z zasobnym portfelem i sobie z tym poradzi, zawsze może wysłać dziecko do szkoły w innej miejscowości czy kraju, to samo z leczeniem, ale czy w takim razie potrzebna nam jest Rada Miasta wraz z Burmistrzem, przecież każdy sobie jakoś poradzi. Czysty egoizm i nic więcej.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.