2011-05-25 17:21: „Bartoszyckie metamorfozy” wizytówką miasta
Przy współtworzeniu książki pracowało wielu bartoszyczan, którzy w jak najprostszy, a jednocześnie dumny sposób chcieli pokazać nasze miasto i ludzi w nim mieszkających, wszystkim tym, którzy Bartoszyce odwiedzają, ale także tym, którzy są bardzo związani z miastem, w nim mieszkają, pracują i uczą się na co dzień, a nie dostrzegają jego lepszej strony.
Stąd „Bartoszyckie metamorfozy” to zbiór wierszy, opowieści i legend o Bartoszycach, które dotyczą zarówno czasów zamierzchłych, jak i współczesnych. Zaś sam pomysł jej stworzenia wynikał z potrzeby wydania takiej pozycji, by mogła ona promować miasto, lub mogła być pewnego rodzaju zbiorem historycznym widzianym okiem i piórem naszych mieszkańców.
Pomysł na książkę powstał dużo wcześniej niż samo jej wydanie, ale jej zarys początkowo miał dotyczyć zbioru jedynie wierszy, stąd ogłoszony został konkurs pod hasłem "Bartoszyce w poezji", na który wpłynęło 25 prac. Spośród autorów prac komisja postanowiła wyróżnić czterech laureatów: Jana Bachara, Krzysztofa Bielskiego, Barbarę Imianowską oraz Wiesława Mańko, ale wyróżnienie otrzymał również Kamil Kijewski oraz Arkadiusz Monkiewicz.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.