2011-05-18 11:49: Z profilaktyką do młodzieży, jeszcze przed wakacjami
Wiedzę i owszem można, a nawet powinno przekazywać się za pomocą wykładów, ale ta forma zdecydowanie bardziej akceptowana jest przez osoby dorosłe, które wsłuchują się i analizują każdą prezentowaną treść, tymczasem młodzież, która na co dzień ma tego typu szkolne wykłady, bardziej akceptuje oryginalne formy przekazu wiedzy, stąd widać było ich ogromne zaciekawienie tematem profilaktycznym podczas specjalnego koncertu rockowego, który odbył się na terenie Wojskowego Klubu Kultury.
Co raz bliżej lato, a to oznacza, że co raz częściej młodzież będzie wymykała się spod kontroli rodziców, będzie szukała pomysłów na wypełnienie wolnego czasu, i nie należy się oszukiwać, wielu z nich będzie próbowało sięgnąć po alkohol, nikotynę czy narkotyki, tak dla urozmaicenia codzienności, szpanu czy też pokazania się w grupie, bo przecież nie dla żadnej przyjemności, bo takowej z tych używek po prostu nie ma. Stąd pomysł, by jeszcze przed tym wolnym sezonem, zaszczepić w młodych ludziach poczucie odpowiedzialności za siebie, za innych, zapraszając ich tym samym na oryginalny wykład o skutkach wynikających ze spróbowania, a następnie wciągania się w bardzo niebezpieczny nałóg, alkoholizmu, narkotyzowania się , czy palenia.
W związku z tym do Bartoszyc zaproszone zostały dwie grupy rockowe z Gdańska, które poprzez muzykę próbowały dotrzeć do młodzieży z hasłami przewodnimi, czyli głównie z tematem szkodliwości używek, ich wpływu na rozwój młodego człowieka, a także wszelkich konsekwencji jakie za tym idą. Młodzi ludzie podatni są na spróbowanie używek, tym bardziej w okresie wakacyjnym, gdy obowiązków jest zdecydowanie mniej, a czasu wolnego z kolei jest tak dużo.
Koncert, na który przybyły klasy drugie i trzecie szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami, w bardzo prosty sposób nakreślił temat spotkania.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.