2011-05-18 11:48: Rejonowi laureaci XXIX „Spotkań z poezją”
Choć to spotkanie nie jest żadnym egzaminem, to uczestnicy konkursów recytatorskich zawsze czują pewnego rodzaju stres i towarzyszącą tremę podczas wystąpienia przed komisją. Wynika to oczywiście z założonego celu uczestników, którzy recytują z przyjemności, ale przede wszystkim po to, by nauczyć się właściwej dykcji, pięknej wymowy i rozbudzić w sobie wrażliwość, która potęguje nie tylko podczas konkursów recytatorskich, ale także w momencie przygotowania do niego i stałego sięgania do literatury.
Wspomniane wyżej cele leżą jednak nie tylko po stronie uczestników, ale także organizatorów konkursów recytatorskich, którzy z podziwem obserwują jak młode pokolenie z uwagą wprowadza w życie podawane im wskazówki, by nauczyć się właściwej mowy. I ten fakt można było zaobserwować podczas kolejnych eliminacji, które były rejonowymi w XXIX "Spotkaniach z poezją".
Dobre rady komisji konkursowej wzięła sobie do serca zwyciężczyni eliminacji miejskich w Bartoszycach Julia Płonowska, która w swojej kategorii wiekowej, a więc SP klasy I-III, zajęła również I miejsce w eliminacjach rejonowych otrzymując prawo reprezentowania naszego rejonu na eliminacjach wojewódzkich w Olsztynie; wyróżnienie w tej kategorii komisja przyznała Grzegorzowi Fit ze SP w Sępopolu.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.