2011-05-11 10:45: XXIX Spotkania z poezją
W tym konkursie to słowo miało się obronić i ogólny wyraz artystyczny reprezentanta poezji. "Spotkania z poezją" dają szansę tym, którzy słowem potrafią się posługiwać, i za jego pomocą przekazać istotną treść, w tej sytuacji zawartą zwykle w poezji, która przy tak wielu słuchaczach nabiera wyjątkowego przekazu.
Eliminacje, które odbyły się z udziałem młodych recytatorów podzielone były na kategorie, czyli konkurs odbył się wśród reprezentantów szkół podstawowych klas I-III oraz klas IV-VI, a także szkół gimnazjalnych, i dotyczyły prezentacji prozy i poezji mówionej, jak i śpiewanej.
Ku zadowoleniu organizatorów to święto zostało przyjęte przez uczestników godnie, bowiem każdy z recytatorów z uwagą przygotował swoją prezentację, a przy tym przyjął na siebie ciężar odpowiedzialności, że są to eliminacje miejskie, które pozwolą przejść do kolejnego etapu i nadal uczestniczyć w tym pięknym święcie poezji. Jak wspomnieli uczestnicy tego spotkania, to wielkie wyróżnienie, by móc występować przed jury z prezentacją poezji, ale także własnej osobowości, która odgrywała znaczącą rolę w ostatecznej decyzji.
Stąd prezentacja osobowości, ale także prawidłowa mowa zaważyły o tym, że w kategorii szkół podstawowych klas I-III do etapu rejonowego, który odbędzie się 13 maja przechodzi Julia Płonowska ze SP nr 4.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.