2011-05-04 13:51: 1 maja to już nie tylko święto pracy
Niedziela 1 maja obfitowała w wydarzenia, dla Polaków był to dzień przypominający o tradycyjnym święcie pracy, stąd w naszym mieście mieszkańcy mogli jedynie powspominać pierwszomajowe pochody; tego dnia pamięcią sięgaliśmy również do roku 2004, czyli wstąpienia Polski do UE i korzyści jaki ten pakt wniósł przez siedem lat w życie; ale tegoroczna niedziela skupiona była przede wszystkim wokół najważniejszego dla Polaków wydarzenia - wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II, Papieża Polaka.
Flagi narodowe, a także stolicy apostolskiej i wizerunki Jana Pawła II w oknach domów, a przede wszystkim przy i w kościołach katolickich sugerowały, że nastąpił najważniejszy i od sześciu lat oczekiwany dzień, w którym na ołtarze został wyniesiony Jan Paweł II, nasz Papież Polak. To dzień wielkiej radości zarówno tej wewnętrznej dla wielu wiernych, jak i tej zewnętrznej, bo w tym dniu każdy uśmiechem wyrażał zadowolenie z wydarzenia jakie odbyło się w stolicy piotrowej. Dla wielu sześć lat to i tak za długo, by czekać na moment uczestnictwa w beatyfikacji Jana Pawła II, ale zgodnie z obowiązującym procesem beatyfikacyjnym, to wyjątkowo krótki czas oczekiwania wiernych, którzy tego dnia nie zawiedli i tłumnie w stolicy apostolskiej, ale głównie przed ekranami telewizorów śledzili to wydarzenie.
Jan Paweł II nadal jest ikoną dobra, nadal jest żywy wśród wiernych, nadal czujemy jego obecność i dzięki jego przesłaniom próbujemy zrozumieć świat takim jaki jest, a nawet idziemy o krok dalej próbujemy być odważniejsi w swojej wierze i tym przyczyniać się do niesienia dobra, w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.