2011-05-04 13:51: Apel papieski w SP nr 7
Na szczęście dzień beatyfikacyjny Jana Pawła II to nie tylko chwila, bowiem do tego dnia już wcześniej przygotowywali się wierni tworząc piękne papieskie dekoracje w swoich domach, modląc się w kościołach, natomiast uczniowie przypominali sobie nawzajem biografię tego wyjątkowego i nadal mówimy wielkiego sercem i duchem człowieka, jakim od początku był Karol Wojtyła.
Choć nie do końca mówi się o tej najmłodszej młodzieży pokolenie JPII, to na pewno nie umniejsza się im ich roli w codziennym życiu głosząc i analizując słowa wypowiedziane przez Papieża Polaka. Właśnie ci najmłodsi są posłańcami tego co zaczął Jan Paweł II, to w nich pokładamy nadzieję, że pamięć o tak Wielkim Polaku nigdy nie zginie, zawsze będzie pielęgnowana i będzie się do niej wracało ilekroć nadarzy się ku temu sposobność, tak jak w przypadku beatyfikacji Jana Pawła II i zorganizowanych w związku z tym szeregu konkursów i apeli ku czci tak wyjątkowego człowieka.
Apel przygotowany przez uczniów SP nr 7 miał być więc dodatkiem do uzupełnienia wiedzy o Janie Pawle II, ale również miał przygotować na właściwe przeżywanie niedzieli, która wyniosła Jana Pawła II na ołtarze. Stąd zarówno uczniowie, którzy wzięli udział w przygotowaniu tak uroczystego spotkania, jak i uczniowie bacznie śledzący przygotowaną przez rówieśników biografię, wynieśli z tego spotkania lekcję, która na długo pozostanie w pamięci.
Warto dodać, że kilkuetapowe zaangażowanie uczniów we wspólne spotkanie, okazało się sprawdzonym sposobem jak poszerzyć grupę zainteresowanych życiem Karola Wojtyły.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.