2011-05-04 13:45: Turniej motoryzacyjny na szczeblu powiatowym
Na początek eliminacje szkolne, a następnie zwycięskie reprezentacje zmagały się na etapie powiatowym, mowa o turnieju motoryzacyjnym, który z roku na rok przybiera poważniejszą formę, bowiem wybór właściwej drużyny do eliminacji wojewódzkich niesie ze sobą konsekwencje, do tej pory wyłącznie pozytywne z racji zajmowanych przez nasze drużyny miejsc w skali nawet ogólnopolskiej.
Od wielu już lat Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie we współpracy z komendantem wojewódzkim policji oraz kuratorium oświaty organizuje dla dzieci i młodzieży turnieje i konkursy dotyczące ruchu drogowego, bezpieczeństwa i zasad z tym związanych. W zależności od grupy wiekowej konkursy przeprowadzane są osobno i oparte są na nieco innych regułach, ale cel zawsze jest ten sam, podnieść świadomość najmłodszych, by wiedzieli jak zachować się na drodze, a przy tym by niejednokrotnie zwrócili uwagę dorosłym o błędach przez nich popełnianych.
I o ile dla dzieci klas podstawowych i gimnazjalnych te konkursy dotyczą wyłącznie ogólnych zasad o ruchu drogowym i prawidłowym poruszaniu się po drodze rowerem, o tyle uczniowie klas ponad gimnazjalnych biorą udział w turnieju motoryzacyjnym organizowanym przez starostwo powiatowe, przy współudziale komendy powiatowej policji oraz ośrodka szkolenia kierowców Auto-Motor. Na tym etapie do udziału zgłosiły się trzy miejskie reprezentacje, które w części pierwszej wykazywały się wiedzą teoretyczną dotyczącą głównie ruchu drogowego, następnie był test praktyczny z udzielania pomocy przed medycznej, znajomości technicznej sprzętu motoryzacyjnego, sprawnościowej jazdy motorowerem oraz samochodem osobowym z zainstalowanym talerzem stewarta.
W turnieju na szczeblu powiatowym po kilku konkurencjach tradycyjnie wygrała drużyna z największą ilością punktów, uzyskaną z materiału teoretycznego jak i praktycznego.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.