2011-05-04 13:38: Rejonowe mistrzostwa PCK
Rywalizacja, ale przede wszystkim przy rywalizacji nauka poprzez praktykę to założenie organizowanych mistrzostw udzielania pomocy przed medycznej, które na szczeblu rejonowym odbyły się w Bartoszycach skupiając trzy drużyny ze szkoły ponad gimnazjalnej, oraz sześć drużyn na poziomie gimnazjalnym. Oczywiście zdecydowanie większe przygotowanie mają drużyny na co dzień działające w szkolnym kole PCK, ale te mistrzostwa nie eliminują zawodników, którzy chcą choćby tylko pod mistrzostwa przygotować się do nich, a przede wszystkim wymienić doświadczenie z fachowcami w tym temacie.
Mistrzostwa odbyły się na terenie MOPS, stąd stacje urazowe mogły być usytuowane w odpowiedniej odległości, tak by żadna z drużyn nie mogła podpatrzeć jak zachować się na danym punkcie. Zatem reprezentacje szkół musiały udzielić pomocy symulującym osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym, zatrutym związkami chemicznymi, porażonych prądem, oraz udzielić pomocy osobie, która nadziała się na pręt.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.