2011-04-20 12:50: Droga krzyżowa w centrum miasta
Droga krzyżowa jest jednym z elementów duchowego przygotowania wiernych do świąt wielkanocnych, jest symbolicznym odtworzeniem drogi, jaką Jezus Chrystus podążał na śmierć. Sięgając do tradycji i do wymownego uczestnictwa w tym wydarzeniu w niedzielę mieszkańcy mogli przejść ulicami naszego miasta przez czternaście charakterystycznych stacji.
Tymczasem tradycja drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.