2011-04-14 10:24: Żonkil nadzieją w walce z chorobą
Żonkile przyciągają uwagę swoją jaskrawą barwą, dlatego na wiosnę nie raz goszczą w naszych domach, jako oznaka budzącej się natury, ale gdybyśmy na ten kwiat spojrzeli nieco inaczej, zrozumielibyśmy drugie znaczenie tej rośliny, która od minionego czwartku rozwija się na niewielkim kawałku ziemi przy naszej fontannie.
Małymi krokami u nas po raz pierwszy, ale w innych miastach po raz czternasty, tworzone są „pola nadziei”, a więc pola żonkili, kwiatów niosących osobom potrzebującym opieki paliatywnej nadzieję, na mimo wszystko radosne przeżycie kolejnej wiosny w ich życiu z chorobą. To symbol, który ma przypominać, że warto pomagać innym, że warto dołożyć swoją cegiełkę do utrzymania hospicjów domowych, bo życie nie jest przewidywalne i może przynieść niespodziankę w postaci choroby, na którą nikt z nas nie czeka, bo kres jej jest bolesny i trudny, zarówno dla samych chorych jak i bliskich.
Tegoroczna akcja jak wspomnieli organizatorzy, czyli Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach, była namiastką tego co jest planowane na jesień tego roku, wówczas we właściwym okresie sadzenia żonkili zaangażowanych zostanie dużo więcej wolontariuszy, a pola nadziei rozrosną się wraz z założonym celem, czyli uświadomieniem wszystkim jak ważne i potrzebne są hospicja. Tymczasem kontynuacja wiosennego sadzenia żonkili będzie miała miejsce już 6 maja, wówczas przy pierwszym polu nadziei przy fontannie odbędzie się koncert organizowany przez grupę młodzieży-wolontariuszy, podczas którego przekazane zostaną kolejne informacje związane z akcją, a także zbierane będą datki na hospicjum domowe działające w Bartoszycach..  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.