2011-02-23 12:10: Mniej pieniędzy w PUP to krok do zwiększenia bezrobocia
O tym, że rok bieżący oprócz dobrej myśli, że coś się jeszcze może zmieni, już od początku niesie niestety mało optymistyczne informacje, jeżeli chodzi o poprawę sytuacji materialnej naszego miejskiego społeczeństwa. Sprawdzają się bowiem zapowiedzi z końca roku ubiegłego, że o pracę będzie dużo trudniej, co jest wynikiem mocno okrojonych środków finansowych przede wszystkim w PUP, a więc i tak wysoka stopa bezrobocia niestety znowu podniesie się o kolejne procenty, co w rzeczywistości oznacza w najlepszym wypadku dłuższe kolejki po zasiłek dla bezrobotnych, w najgorszym kolejki po ostateczną pomoc z MOPS-u.
Informacja o niepokojącej sytuacji w powiecie jeżeli chodzi o stopę bezrobocia nie jest dla bartoszyczan czymś niezwykłym, od lat przodujemy w rankingu najwyższego bezrobocia w województwie, czy nawet w kraju. Niestety trudno nam się przebić w tym temacie z dobrymi wiadomościami, i z roku na rok coraz trudniej o zmianę wizerunku naszego powiatu pod tym względem.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.