2011-02-16 11:39: Podpisano pierwsze kontrakty z NSR
O Narodowych Siłach Rezerwowych głośno zrobiło się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zdecydowanie wycofano się z powoływania do wojska żołnierzy zawodowych, a w to miejsce rozpoczęły się przygotowania do przeszkolenia żołnierzy rezerwy.
Rok 2011 dopiero się zaczął, a plany wojska odnośnie NSR i żołnierzy z tym związanych są już zaakceptowane i oscylują wokół liczby 20 tys. powołanych ochotników, bo służba w tej formacji opiera się na żołnierzach ochotnikach, którzy po czteromiesięcznym przeszkoleniu w służbie przygotowawczej otrzymują kontrakty z armią podpisywane na okres od 2 do 6 lat, w zależności od decyzji dowódcy. Podpisany kontrakt oczywiście zobowiązuje, zatem powołany żołnierz ma obowiązek brania udziału w ćwiczeniach wojskowych, ponadto musi stawiać się na wezwanie do macierzystej jednostki w sytuacjach kryzysowych, a więc w momencie zagrożenia dla ludności cywilnej, lub też podjąć zadania w codziennej pracy jednostki wojskowej.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2011-02-21 19:02, dodał: Soldier
NSR to skrót "Niejasna Sytuacja Rezerwistów" lub "Nie Smuć (się) Rezerwisto" (i tak Cię nie zatrudnią!)

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.