2011-01-25 16:04: Małanka, czyli noworoczna ukraińska hulanka w „Zaciszu”
Tegoroczna Małanka co prawda wypadała z 13 na 14 stycznia, ale ze względów organizacyjnych uczestnicy tej sylwestrowej zabawy spotkali się w Bartoszycach dopiero 22 stycznia. Uroczyste spotkanie, które było dobrym początkiem nowego roku rozpoczęło się od prezentacji uczniów Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Dzieci i młodzież poprzez przedstawienie zaprosili zebranych do obchodów Małanki, która zgodnie z tradycją powinna być poprzedzona wizytą kolędników z inscenizacją o narodzinach Maleńkiego, z jednej strony inscenizacją bardzo poważną, a z drugiej z momentami humorystycznymi, sugerującymi, że rozpoczyna się czas wesołej zabawy.
Choć ta noc nie rozbłysła na niebie wielkim pokazem sztucznych ogni, to taneczną zabawę trudno było nie słyszeć.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.