2010-07-01 09:39: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy
Obwodnica Bartoszyc to temat cały czas aktualny, choć jej budowa rozpocznie się dopiero za kilka lat, to sam temat wzbudza wiele emocji. W związku z tym powstają stowarzyszenia i odbywają się konsultacje społeczne, podczas których omawiane są etapy projektowanych i rozważanych wariantów. Tym razem organizatorem konsultacji społecznych w sprawie budowy obwodnicy Bartoszyc była Pracownia Projektowo-Konsultingowa „Dromos” oraz GDDKiA z Olsztyna.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2010-07-01 23:54, dodał: Bajda
>>Dodajmy jeszcze, że w kuluarach co raz częściej mówi się o nowej szansie na budowę drugiego mostu, na przedłużeniu ul. Poniatowskiego. Nie udało się przy tworzonej obwodnicy, to może uda się na zasadzie porozumienia z GDDKiA przy zmianie przebiegu dróg wojewódzkich.<< Co ma Gdaka do dróg wojewódzkich? Niech autor zrewiduje swoją wiedzę nt. dróg i poprawi, że zarządcą tych szlaków jest ZDW Olsztyn i jedynie przedłużenie DW 592 w początkowym odcinku pozwoli na finansowe włączenie się w ten projekt władz wojewódzkich. P.s. Wydaje się, że w ocenie opłacalności wariantów obwodnicy wzięto pod uwagę tylko ruch południe-północ i odwrotnie, a zignorowano bardziej perspektywiczny ciąg dróg wojewódzkich (wschód=zacód=wschód) pólnocnej części naszego regionu, jako alternatywę dla DK 16.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.