2007-08-13 13:07: XI Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta
W czwartek 9 sierpnia odbyła się XI Nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Radni zajmowali się miedzy innymi zmianami w budżecie miasta i powołali nowego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Na stanowisko kierownika USC została powołana Elżbieta Janowicz, która wygrała konkurs rozpisany przez burmistrza.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2007-08-13 14:06, dodał: Lech Darski
W informacji jest błąd. Niprawdą jest, że Rada nie wyraziła zgody na zmiany w budżecie miasta. Taka zgoda została uchwalona. Rada postanowiła tylko, że planowane inwestycje w oświacie, na które nie dostano dofinansowania (boiska) nie muszą być rozpatrywane na sesji nadzwyczajnej. Pozostałe zmiany w budżecie jakie zaproponował burmistrz zostały uchwalone w całości. A chodziło między innymi o zwiekszenie wydatków na budowę ul. Broniewskiego i remont ul. Nowowiejskiego na Działkach. Mam nadzieję, ża BART-SAT nie będzie uprawiał dezinformacji i jest to zwykła pomyłka. Pozdrawiam.
2007-08-13 20:31, dodał: jerzy
Leszku! Burmistrz proponowal zmiany, rada ich nie przyjela. Głosowala poprawki, ale przyznasz, ze to juz nie jest to co proponowal Burmistrz. Czesc rada przyjela, czesc odrzucila, o tym wlasnie piszemy. Pozdrawiam Jerzy Nowicki
2007-08-13 22:34, dodał: Leszek Darski
Jerzy nie masz racji. Wszystkie poprawki burmistrza dotyczące budżetu, poza tymi dotyczącymi boisk, na które nie dostano dotacji i które zostały tylko odroczone do sesji normalnej, zostały przyjęte dokładnie tak jak chciał burmistrz. Wiem za czym głosowałem. Pozdrawiam.
2007-08-15 12:07, dodał: Leszek Darski
A jednak BART-SAT uprawia dezinformację !!! W wiadomościach lokalnych Pan Siwicki poinformował, że Rada nie wyraziła zgody na zmiany w budżecie i na przesunięcie środków na inwestycję. TO JEST NIEPRAWDA ! Rada nie zgodziła się tylko na zdjęcie z budżetu zadania inwestycyjnego "budowa boisk szkolnych", na które nie przyznano dotacji, ponieważ można to zrobić na sesji normalnaj i przy okazji dowiedzieć się dlaczego tych dotacji nie przyznano. Natomiast na inwestycje dotyczące budowy i remontu ulic na Działkach Rada przyznała środki dokładnie tak jak chciał Pan burmistrz. Przyznanie tych środków to był główny cel nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i został on osiągnięty. Panowie redaktorzy z BART-SATU byli na tej sesji, albowiem nagrywali ją w całości i dziwię się, że mimo wcześniejszych moich uwag (vide: wcześniejsze moje posty) w wiadomościach lokalnych "idzie" informacja (dezinformacja), że Rada nie przyznała środków na inwestycje. Na przyszłość proszę Panów redaktorów tylko o rzetelność.
2007-08-15 16:02, dodał: jerzy
Leszku! Z mojego punktu widzenia jest tak jak juz pisalem wyzej. Burmistrz proponuje uchwale o zmianach w budzecie. Rada zmienia ja (i mniej wazne ile wyrzuca ile zostawia, ale zmienia), czyli to juz nie jest dokladnie ta sama uchwala, ktora proponowal Burmistrz. I prosze Cie nie oskarzaj nas o dezinformacje, w koncu jestes radnym, osoba publiczna i nie wypada Ci rzucac takich oskarzen.
2007-08-15 16:06, dodał: jerzy
Mala uwaga, zebym nie byl dalej posadzany i nierzetelnosc. Oczywiscie jest wazne, co rada wyrzuca a co zostawia w danej uchwale, i Leszek Darski ma racje w tym co pisze, na co radni sie zgodzili a na co nie. Ale jeszcze raz stanowczo podkreslam, rada przyjela uchwale o poprawkach w budzecie ze zmianami, nie na wszystko zgodzila sie co proponowal Burmistrz.
2007-08-15 20:42, dodał: Leszek Darski
Jerzy, to tak trzeba było w wiadomościach lokalnych poinformować: "Rada przyjęła poprawki w budżecie ze zmianami". A nie, że Rada nie przyjęła poprawek w budżecie. Tak przecież właśnie powiedział Janek Siwicki w wiadomościach. I to jest właśnie dezinformacja.
2007-08-15 20:48, dodał: Leszek Darski
I jeszcze jedną zmianę w budżecie Rada uchwaliła o czym w wiadomościach nie było ani słowa. Otóż Rada Miasta postanowiła przekazać 15 tys. zł na pomoc rolnikom, których pola zniszczyło gradobicie w północnej części naszego powiatu. Pozdrawiam.
2007-08-16 09:58, dodał: Jarek
Wyniki naboru projektów w ramach budowy boisk wielofunkcyjnych ukazały się na stronie internetowej Ministerstwa Sportu. Wśród wybranych nie ma projetków złożonych przez Miasto Bartoszyce. Nie wiem jakich potrzeba jeszcze wyjasnien nt. nie uzyskania dofinansowania. Nasze projekty zostały złożone zgodnie z wymaganiami, jrdnakze zbyt mała ilość środków przeznaczonych na realizację tego programu spowodowała, że odrzucano projekty Miast, które wcześniej uzyskały dofinansowanie w ramach programu "Blisko boisko". My takie dofinansowanie uzyskaliśmy na budowe boiska w Gimnazjum Nr 2. Pozostaje pytanie O co w tym wszystkim chodzi? Druga kwestia to propozycja Burmistrza zdjęcia z budżetu inwestycji modernizacji hali sportowej przy SP Nr 7. Przecież ogólnie jest wiadomo, że programy operacyjne ruszą dopiero w 2008 r. Więc co stało na przeszkodzie zdjięcie tego zadania z budżetu 2007, które może byż realizowane najwcześniej w 2008 r.
2007-08-16 12:38, dodał: Leszek Darski
Jarku nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić tak jak piszesz. Tylko czemu to robić na sesji nadzwyczajnej ? To są sprawy do załatwienia na normalnej sesji, nie są wszak takie pilne. I pewnie tak się zrobi. Pozdrawiam.
2007-08-17 17:03, dodał: krzysiek
a moim zdaniem rada podjela taka decyzje tylko i wylacznie z przyczyn politycznych bo co stalo na przeszkodzie aby rada przyjela w 100% poprawki burmistrza

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.