: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :: statystyka forum :

postówmodyfikacja
Każdy kryzys to kolejne zadanie dla org charytatywnych
12022-02-27 17:53

autor: Zxc, dodał 2022-02-27 14:41komentuj

Wichury, COVID19, wojna na Ukrainie i każdy inny kryzys to zadanie i wyzwanie dla organizacji charytatywnych tj Polski Czerwony Krzyż, WOŚP itp. W zasadzie cały Kościół powinien działać jak org charytatywna. Wg zasady : Mógł się i pracuj.

autor: Wnikliwy..., dodał 2022-02-27 17:53komentuj

W zasadzie pozostaje tylko: módlmy się, aby potem subtelnie przejść do zbierania datków na cele kościoła.
Zastanawiam się czy i kiedy Ojciec Tadeusz i popularne Radio M. ofiarowali choć raz 1/4 tego co WOŚP podczas jednego z 30 zbiorek na przestrzeni lat ( ktorego nie cierpię z pewnego powodu) na cele Polskich szpitali czy na cele innych potrzeb a obecnie dla wsparcia Ukrainy, z datków jakie już zebrali od lat a nie z tych które zebrali by z ewentualnych obecnych wpłat ?
O ile wogóle podjęli by takie działania i mam nadzieję uczciwie je zaksiegowali.
Podobnie kościół ?
Mówić o pomaganiu jest łatwo, wspierać słowem także, trudniej działać.
Sam zastanawiam się co Ja mogę zrobić.
Dam datki choć niewielkie bo sam nie mam ale uczciwej zaufanej osobie a takiej nie znam. Dam dary choć skromne bo nie kupuję ponad stan ale kto je zbiera i gdzie, nie pojadę do Krakowa czy na granicę.
Walczyć nie bardzo chcę choć wypadało by gdyż o demokrację tu chodzi i pokój na Świecie ale jest od tego wojsko a ono tez nie chce.
Zresztą za Polskę też nie mam argumentow walczyć co nie raz w urzędach demonstrowałem a obecnie i tak jeszcze nie muszę.
Jak mawiał Wódz Naczelny Polska to wspanialy kraj tylko ludzie k. i tu pominę.
Po nim do dziś tylko kury pasać powinni a nie Polską rządzić złodzieje i zdrajcy.
Charytatywnie nie moge działać bo nie stać mnie chyba że ktoś wesprze finansowo moje działania.
I chyba wielu ma ten sam problem obok lenistwa, egoizmu, braku czasu i z wielu innych powodów dla których większość woli stać z boku w takich czy innych sprawach.
Toteż działacze, instytucje i Państwo powinno iść na czele i zachęcać ludzi do działania.
Ale i sami ludzie jednocząc się i wspierając bo w kupie siła nawet jak nie ładnie brzmi.
Więc co My i Ukraincy z Gorówa oraz okolic możemy w tej sprawie zrobić i zrobimy ?


"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w dyskusji na forum Telewizji "Bart-Sat", zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.