: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :: statystyka forum :

postówmodyfikacja
Sankcje na Rosje
92022-03-27 14:01

autor: Gosc, dodał 2022-02-22 16:42komentuj

Moim zdaniem wprowadzenie w Rosji tzw. POLSKIEGO ŁADU załatwiłoby temat w calosci

autor: Hmm 🤔, dodał 2022-02-22 18:22komentuj

> O 16:42, dnia 2022-02-22 Gosc napisał(-a):
> Moim zdaniem wprowadzenie w Rosji tzw. POLSKIEGO ŁADU załatwiłoby temat w calosci
I wysłanie takiego gościa.

autor: Wnikliwy..., dodał 2022-02-25 12:54komentuj

Sankcje których nikt się nie boi i na które Lord Weider od lat przygotowywał się przez co ma środki na kolka lat wojny co nie znaczy ze nie będzie to kosztem glodu zwyklych Rosjan.

Już 20 lat temu było oczywiste, że Federaci ze Wschodu będą snuć plany podboju Europy co już Stalinowi marzyło się zanim Hitler napadł na Polskę. Stąd też zapewne ochoczy sojusz Wańki z Adolfem i co dziś sugeruje podobny scenariusz tj. układ Federaci Lorda Weidera z Kraj Podróbka i który zapewne tak samo zakończy się jak ten pierwszy gdy sami sobie do gardeł skoczą. Pytanie ile wczesniej isnien umrze i w jakich okolicznościach.

Jak wiemy podróbki nie są atrakcyjne jak trwałe, więc i podboje jak i sojusze zapewne też okażą się nic nie warte, ale nie koniecznie tanie w końcowym rozrachunku a wręcz bolesne.
Niestety pewność siebie Lorda Weidera i Kraju Podróbki zapewne bierze się stąd, że tak jak Adolf tak i oni zakładają że nikt im nic nie zrobi w czym haniebna postawa Świata a szczególnie Niemców, Francji, Anglii i U.S.A. gwarantów nietykalności Ukrainy bardzo im pomagają.
Historia oto po raz kolejny zatoczyła koło i scenariusz z 1939 r. właśnie powtórzył się gdzie tchórzostwo, egoizm, nie dotrzymywanie umów, brak kedności i strach o utratę zysków szczególnie po zapaści rynku z powodu kontrawirusa przyczynią się do jeszcze większych ustępstw,dramatów i kryzysów aby w końcu wszyscy powiedzieli stabowcze NIE, co nie bebędzie ani tanie ani bezkrwawe i co udowodniła 5 letnia Druga Wojna Światowa.

autor: Wnikliwy..., dodał 2022-02-25 13:35komentuj

Po aneksji Krymu ale jeszcze zanim zamknięto granicę w Bezledach, stojąc w kolejce przy kasie w jednym z dużych marketów, pewien bardzo rosły Federalny ze Wschodu czepną się że stanąłem w kolejce przed nim a nie za nim. Rzekomo on był pierwszy w kolejce do kasy co nie było prawdą.
Był w błędzie twierdząc że wciąłem się w kolejkę ale nie dało się wyprowadzić upartego jak ja osobnika z błędu pomimo przedstawionych na zaistniałą sutuację dowodow z mojej strony.
Wtedy nie wytrzymałem i palnąłem ze złości cyt.:
Co sie tak kur...a tak śpieszysz aby być pierwszy, zdążysz, niedługo i tak wszystko będzie wasze.
Ku mojemu zaskoczeniu delikwent zbaraniał, zszedł z tonu i już nie odezwał się do nikogo ale też nie kwestionował kto ma być przed nim co mi i tak wisiało ale nie lubię gdy mi ktoś wmawia że białe jest czarne i odwrotnie.
Czasem trzeba postawić się stanowczo i pokazać swoje nie zadowolenie nawet wobec silniejszego, czasem tupnąć nogą a gdy to nie pomoże użyć siły persfazji bo wtedy już widać że dyplomacja nie pomoże.

Wyprzedzę żarty typu;
- a ja raz dałem Niemcowi w mordę,
- a ja strzelałem do złodziei, tylko zamek
wylata.
Oczywiście nie czuję się bohaterem Narodowym, ale sytuacja pokazuje, że czy w małej kwestii czy dużej nie warto milczeć, udawać że nic się nie dzieje, bo ustępując w sprawach słusznych dajemy przyzwolenie na dalsze działania przez które inni ucierpią.
Pan przy kasie w markecie nic nie znaczył, ale pokazał swój harakter i nastawienie do ludzi których zapewne nie raz źle potraktował nie napotykając oporu i stąd zapewne uporczywa pewność siebie nawet gdy nie ma racji.
Podobnie z Lordem Weiderem z Federacji, egzekwowanie ustępstw tak go nakręciło że aż się zagalopował. Pytanie czy stracił rozum czy raczej jest pewny tego co ro i a jezeli to chlodna analiza to czy Swiat swoją postawą bardzo mu pomógł ?
Kraj Podróbka sojusznik Federalnych bada czy Świat zmądrzał czy jest jak w 1939r.
Wynik obserwacji zdecyduje czy Kitajce zrobia to co Federalni bo bardzo by chcieliczy, czy wbiją nóż w plecy Federalnym aby przypodobać się zachodowi i ratować twarz i rynek z którego żyją.
Tak czy inaczej podrobki nigdy nie były w modzie ani trwałe, toteż sojusznik zapewne okaże się gwoździem do trumny Federalnym co nie znaczy ze nastapi to szybko i bez ofiar.

autor: Wnikliwy..., dodał 2022-02-25 14:19komentuj


Warto wspomnieć, że nikt nie napada na kraj który jest silny ekonomicznie, militarnie i Narodowo.
Na kraj który dba o obywateli, finanse i ekonomię.
Za taki kraj wszyscu umrą bo nigdzie im lepiej nie będzie.
Polska nie jest takim krajem gdzie jeden drugiego morduje na drogach, gdzie oszukuje się obywateli, okrada, marnotrawi wsópolne dobra i pieniądze, okrada Ojczyznę, gdzie Sądy krzywdzą poszkodowanych, gdzie pracodawcy robią co chcą urzędy i instytucje a pociagniecie do odpowiedzialności to czesto farsa.
Taki kraj łatwo skłucić, osłabić, najechać i zniewolić i co pokazuje historia Polski bo byly i najazdy i rozbiory i okupacja jak i komunizm. A co jeszcze przed nami ?
Kłutnie szlachty, egoizm Panów, traktowanie Ojczyzny jak dojne krowy, nieporadność i bezradność chłopów oraz mieszczan nie raz doprowadziły do Narodowych tragedii. Od upadku komunizmu nadal w Polsce folwark zwiezwięrzęcy a był czas uzbroić się, wypracować metody walki na wielu polach np. militarnym, ekonomicznym, informacyjnym, elektronicznym czy propagandowym i innych.
Zmarnowano co najmniej ostatnich 20 lat. Nie mamy skutecznych nowoczesnych rakiet, nowoczesnych śmigłowców, atomu i innych odstraszających zabawek oprocz drogiego w serwisoeaniu złomu na ktory nas nie stać oraz umowy i deklaracje wsparcia które zawsze zawodzą i czego przykładem jest rok 1939 a obecnie sytuacja na Ukrainie.

Nawet mały kraj może być trudny do podbicia i co już w starożytności udowodniła historia że niektorych lepiej nie tykać. Stąd pewnie znane powiedzenie tj. lakoniczna wypowiedź.
Takiego kraju nikt nie zaatakuje bo zbyt duże straty były by dla agresora a wojna długa i dotkliwa w skutkach.

Dziś tylko Rosjanie mogą zakończyć te szaleństwo występując przeciwko władzy, systemowi i w obronie prawdziwej demokracji która uratuje ich zniszczony i zatracony komunizmem kraj.
Tam gdzie dyktatura tam też niewola, bezprawie, przestepczość oraz zapaść i zagrożenia którym trzeba stawiać opór już w zarodku.
Niestety nie tylko cywile ale i wojsko musi powiedzieć władzy Federacyjnej stanowcze Nie.
Grozi to wojną domową ale im szybciej ona nastapi, tym szybciej Rosja znormalnieje i wtedy jest szansa że będzie przykladem dla Świata, wsparciem i godnym partnerem w interesach.
Innej drogi już nie ma bo za późno i tylko ta lub militarna ze strony innych krajów na co Świat boi się zdecydować naiwnie wierząc że to zapewni pokój
lecz co to za pokój z tyranem w tle i kolejnymi ustepstwami bez końca.
Niestety im później tym koszty i straty będą większe bo historia znowu zatacza koło po doświadczeniach które nikogo i niczego jak widać nie nauczyły.

autor: Bartoszyce kochane i moje dwie ojczyzny,Polska i ukraina, dodał 2022-02-26 14:19komentuj

> O 14:19, dnia 2022-02-25 Wnikliwy... napisał(-a):
>
> Warto wspomnieć, że nikt nie napada na kraj który jest silny ekonomicznie, militarnie i Narodowo.
> Na kraj który dba o obywateli, finanse i ekonomię.
> Za taki kraj wszyscu umrą bo nigdzie im lepiej nie będzie.
> Polska nie jest takim krajem gdzie jeden drugiego morduje na drogach, gdzie oszukuje się obywateli, okrada, marnotrawi wsópolne dobra i pieniądze, okrada Ojczyznę, gdzie Sądy krzywdzą poszkodowanych, gdzie pracodawcy robią co chcą urzędy i instytucje a pociagniecie do odpowiedzialności to czesto farsa.
> Taki kraj łatwo skłucić, osłabić, najechać i zniewolić i co pokazuje historia Polski bo byly i najazdy i rozbiory i okupacja jak i komunizm. A co jeszcze przed nami ?
> Kłutnie szlachty, egoizm Panów, traktowanie Ojczyzny jak dojne krowy, nieporadność i bezradność chłopów oraz mieszczan nie raz doprowadziły do Narodowych tragedii. Od upadku komunizmu nadal w Polsce folwark zwiezwięrzęcy a był czas uzbroić się, wypracować metody walki na wielu polach np. militarnym, ekonomicznym, informacyjnym, elektronicznym czy propagandowym i innych.
> Zmarnowano co najmniej ostatnich 20 lat. Nie mamy skutecznych nowoczesnych rakiet, nowoczesnych śmigłowców, atomu i innych odstraszających zabawek oprocz drogiego w serwisoeaniu złomu na ktory nas nie stać oraz umowy i deklaracje wsparcia które zawsze zawodzą i czego przykładem jest rok 1939 a obecnie sytuacja na Ukrainie.
>
> Nawet mały kraj może być trudny do podbicia i co już w starożytności udowodniła historia że niektorych lepiej nie tykać. Stąd pewnie znane powiedzenie tj. lakoniczna wypowiedź.
> Takiego kraju nikt nie zaatakuje bo zbyt duże straty były by dla agresora a wojna długa i dotkliwa w skutkach.
>
> Dziś tylko Rosjanie mogą zakończyć te szaleństwo występując przeciwko władzy, systemowi i w obronie prawdziwej demokracji która uratuje ich zniszczony i zatracony komunizmem kraj.
> Tam gdzie dyktatura tam też niewola, bezprawie, przestepczość oraz zapaść i zagrożenia którym trzeba stawiać opór już w zarodku.
> Niestety nie tylko cywile ale i wojsko musi powiedzieć władzy Federacyjnej stanowcze Nie.
> Grozi to wojną domową ale im szybciej ona nastapi, tym szybciej Rosja znormalnieje i wtedy jest szansa że będzie przykladem dla Świata, wsparciem i godnym partnerem w interesach.
> Innej drogi już nie ma bo za późno i tylko ta lub militarna ze strony innych krajów na co Świat boi się zdecydować naiwnie wierząc że to zapewni pokój
> lecz co to za pokój z tyranem w tle i kolejnymi ustepstwami bez końca.
> Niestety im później tym koszty i straty będą większe bo historia znowu zatacza koło po doświadczeniach które nikogo i niczego jak widać nie nauczyły.
Brawo za mądre słowa,nie wiem kim jesteś,ale dziękuję,też tak uważam,nie będę klęczał na kolanach przed Putinem, pozdrawiam.

autor: Eguy, dodał 2022-03-26 09:44komentuj


Sankcje na Rosj?, sankcjami na Polsk?.Ceny paliw, gazu, ?ywno?ci,mat.budowlanych ... itd. Przy tym trendzie chleb 10z? b?dzie w promocji

autor: Hmm 🤔, dodał 2022-03-27 11:10komentuj

> O 09:44, dnia 2022-03-26 Eguy napisa?(-a):
>
> Sankcje na Rosj?, sankcjami na Polsk?.Ceny paliw, gazu, ?ywno?ci,mat.budowlanych ... itd. Przy tym trendzie chleb 10z? b?dzie w promocji
Ot i ekonomista. Piekarz chce zarabia? 10 000 z?, a bochenek chleba ma kosztowa? 1.50 z?. Rolnik sprzedaje zbo?e 20 z? za metr, m?yn mieli za fryko,a to wina rz?du i Pana Prezesa Kaczy?skiego. 🤣🤣🤣

autor: Darek, dodał 2022-03-27 14:00komentuj

> O 14:19, dnia 2022-02-26 Bartoszyce kochane i moje dwie ojczyzny,Polska i ukraina napisa?(-a):
> > O 14:19, dnia 2022-02-25 Wnikliwy... napisa?(-a):
> >
> > Warto wspomnie?, ?e nikt nie napada na kraj który jest silny ekonomicznie, militarnie i Narodowo.
> > Na kraj który dba o obywateli, finanse i ekonomi?.
> > Za taki kraj wszyscu umr? bo nigdzie im lepiej nie b?dzie.
> > Polska nie jest takim krajem gdzie jeden drugiego morduje na drogach, gdzie oszukuje si? obywateli, okrada, marnotrawi wsópolne dobra i pieni?dze, okrada Ojczyzn?, gdzie S?dy krzywdz? poszkodowanych, gdzie pracodawcy robi? co chc? urz?dy i instytucje a pociagniecie do odpowiedzialno?ci to czesto farsa.
> > Taki kraj ?atwo sk?uci?, os?abi?, najecha? i zniewoli? i co pokazuje historia Polski bo byly i najazdy i rozbiory i okupacja jak i komunizm. A co jeszcze przed nami ?
> > K?utnie szlachty, egoizm Panów, traktowanie Ojczyzny jak dojne krowy, nieporadno?? i bezradno?? ch?opów oraz mieszczan nie raz doprowadzi?y do Narodowych tragedii. Od upadku komunizmu nadal w Polsce folwark zwiezwi?rz?cy a by? czas uzbroi? si?, wypracowa? metody walki na wielu polach np. militarnym, ekonomicznym, informacyjnym, elektronicznym czy propagandowym i innych.
> > Zmarnowano co najmniej ostatnich 20 lat. Nie mamy skutecznych nowoczesnych rakiet, nowoczesnych ?mig?owców, atomu i innych odstraszaj?cych zabawek oprocz drogiego w serwisoeaniu z?omu na ktory nas nie sta? oraz umowy i deklaracje wsparcia które zawsze zawodz? i czego przyk?adem jest rok 1939 a obecnie sytuacja na Ukrainie.
> >
> > Nawet ma?y kraj mo?e by? trudny do podbicia i co ju? w staro?ytno?ci udowodni?a historia ?e niektorych lepiej nie tyka?. St?d pewnie znane powiedzenie tj. lakoniczna wypowied?.
> > Takiego kraju nikt nie zaatakuje bo zbyt du?e straty by?y by dla agresora a wojna d?uga i dotkliwa w skutkach.
> >
> > Dzi? tylko Rosjanie mog? zako?czy? te szale?stwo wyst?puj?c przeciwko w?adzy, systemowi i w obronie prawdziwej demokracji która uratuje ich zniszczony i zatracony komunizmem kraj.
> > Tam gdzie dyktatura tam te? niewola, bezprawie, przestepczo?? oraz zapa?? i zagro?enia którym trzeba stawia? opór ju? w zarodku.
> > Niestety nie tylko cywile ale i wojsko musi powiedzie? w?adzy Federacyjnej stanowcze Nie.
> > Grozi to wojn? domow? ale im szybciej ona nastapi, tym szybciej Rosja znormalnieje i wtedy jest szansa ?e b?dzie przykladem dla ?wiata, wsparciem i godnym partnerem w interesach.
> > Innej drogi ju? nie ma bo za pó?no i tylko ta lub militarna ze strony innych krajów na co ?wiat boi si? zdecydowa? naiwnie wierz?c ?e to zapewni pokój
> > lecz co to za pokój z tyranem w tle i kolejnymi ustepstwami bez ko?ca.
> > Niestety im pó?niej tym koszty i straty b?d? wi?ksze bo historia znowu zatacza ko?o po do?wiadczeniach które nikogo i niczego jak wida? nie nauczy?y.
> Brawo za m?dre s?owa,nie wiem kim jeste?,ale dzi?kuj?,te? tak uwa?am,nie b?d? kl?cza? na kolanach przed Putinem, pozdrawiam.
Jak widz? jest to forum jednego autora, ale w trzech osobach? Sprawd? zatem poprawno?? klawiatury, go?ciu, wnikliwy i ten trzeci nim wy?lesz post ;)

autor: Darek, dodał 2022-03-27 14:01komentuj

> O 14:00, dnia 2022-03-27 Darek napisa?(-a):
> > O 14:19, dnia 2022-02-26 Bartoszyce kochane i moje dwie ojczyzny,Polska i ukraina napisa?(-a):
> > > O 14:19, dnia 2022-02-25 Wnikliwy... napisa?(-a):
> > >
> > > Warto wspomnie?, ?e nikt nie napada na kraj który jest silny ekonomicznie, militarnie i Narodowo.
> > > Na kraj który dba o obywateli, finanse i ekonomi?.
> > > Za taki kraj wszyscu umr? bo nigdzie im lepiej nie b?dzie.
> > > Polska nie jest takim krajem gdzie jeden drugiego morduje na drogach, gdzie oszukuje si? obywateli, okrada, marnotrawi wsópolne dobra i pieni?dze, okrada Ojczyzn?, gdzie S?dy krzywdz? poszkodowanych, gdzie pracodawcy robi? co chc? urz?dy i instytucje a pociagniecie do odpowiedzialno?ci to czesto farsa.
> > > Taki kraj ?atwo sk?uci?, os?abi?, najecha? i zniewoli? i co pokazuje historia Polski bo byly i najazdy i rozbiory i okupacja jak i komunizm. A co jeszcze przed nami ?
> > > K?utnie szlachty, egoizm Panów, traktowanie Ojczyzny jak dojne krowy, nieporadno?? i bezradno?? ch?opów oraz mieszczan nie raz doprowadzi?y do Narodowych tragedii. Od upadku komunizmu nadal w Polsce folwark zwiezwi?rz?cy a by? czas uzbroi? si?, wypracowa? metody walki na wielu polach np. militarnym, ekonomicznym, informacyjnym, elektronicznym czy propagandowym i innych.
> > > Zmarnowano co najmniej ostatnich 20 lat. Nie mamy skutecznych nowoczesnych rakiet, nowoczesnych ?mig?owców, atomu i innych odstraszaj?cych zabawek oprocz drogiego w serwisoeaniu z?omu na ktory nas nie sta? oraz umowy i deklaracje wsparcia które zawsze zawodz? i czego przyk?adem jest rok 1939 a obecnie sytuacja na Ukrainie.
> > >
> > > Nawet ma?y kraj mo?e by? trudny do podbicia i co ju? w staro?ytno?ci udowodni?a historia ?e niektorych lepiej nie tyka?. St?d pewnie znane powiedzenie tj. lakoniczna wypowied?.
> > > Takiego kraju nikt nie zaatakuje bo zbyt du?e straty by?y by dla agresora a wojna d?uga i dotkliwa w skutkach.
> > >
> > > Dzi? tylko Rosjanie mog? zako?czy? te szale?stwo wyst?puj?c przeciwko w?adzy, systemowi i w obronie prawdziwej demokracji która uratuje ich zniszczony i zatracony komunizmem kraj.
> > > Tam gdzie dyktatura tam te? niewola, bezprawie, przestepczo?? oraz zapa?? i zagro?enia którym trzeba stawia? opór ju? w zarodku.
> > > Niestety nie tylko cywile ale i wojsko musi powiedzie? w?adzy Federacyjnej stanowcze Nie.
> > > Grozi to wojn? domow? ale im szybciej ona nastapi, tym szybciej Rosja znormalnieje i wtedy jest szansa ?e b?dzie przykladem dla ?wiata, wsparciem i godnym partnerem w interesach.
> > > Innej drogi ju? nie ma bo za pó?no i tylko ta lub militarna ze strony innych krajów na co ?wiat boi si? zdecydowa? naiwnie wierz?c ?e to zapewni pokój
> > > lecz co to za pokój z tyranem w tle i kolejnymi ustepstwami bez ko?ca.
> > > Niestety im pó?niej tym koszty i straty b?d? wi?ksze bo historia znowu zatacza ko?o po do?wiadczeniach które nikogo i niczego jak wida? nie nauczy?y.
> > Brawo za m?dre s?owa,nie wiem kim jeste?,ale dzi?kuj?,te? tak uwa?am,nie b?d? kl?cza? na kolanach przed Putinem, pozdrawiam.
> Jak widz? jest to forum jednego autora, ale w trzech osobach? Sprawd? zatem poprawno?? klawiatury, go?ciu, wnikliwy i ten trzeci nim wy?lesz post ;)
jednak sie mylilem. To wina administracji, Edycja szwankuje


"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w dyskusji na forum Telewizji "Bart-Sat", zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.