: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :: statystyka forum :

postówmodyfikacja
Konkursy w Urzędzie miasta
1682015-02-02 10:26

przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

autor: ja , dodał 2014-12-26 14:12komentuj

> O 16:23, dnia 2014-12-21 widz napisał(-a):
> > O 15:27, dnia 2014-12-21 kaowiec napisał(-a):
> > > O 10:46, dnia 2014-12-21 dla Pani Krysi Pucio Pucio napisał(-a):
> > Myślę, że nie byłoby narzekania na brak imprez i nudę.
> >
> > Jeśli już są potrzebne zamiany to proponuję Krzyśków przenieś z PIWNICY ARTYSTYCZNEJ do BDK -:)
>
> Ktoś tutaj ma chyba nasra.....Zastanów się kaowiec, najpierw podziwiasz Basakową, a potem Krzyśków do BDK?

autor: ja , dodał 2014-12-26 14:15komentuj

a kiedy konkurs na dyrektora MOPS w Bartoszycach bo chyba pora coś zmienic ta juz wypalona i ma ludzi i pracowników za nic

autor: eureka, dodał 2014-12-26 14:21komentuj

> O 10:46, dnia 2014-12-21 dla Pani Krysi Pucio Pucio napisał(-a):
> > O 23:09, dnia 2014-12-20 prowincja napisał(-a):
> > > O 22:52, dnia 2014-12-20 jaks napisał(-a):
> > > > O 21:37, dnia 2014-12-20 Bart-ek napisał(-a):
> > > > Czyli burmistrz nie musiał, a chciał. I wszystko jasne ;)
> > >
> > > Jest nowy burmistrz i ma prawo zatrudniać nowych ludzi,a dlaczego nie?
> > Panie Piotrze to po to na Pana glosowałem, zeby zaczał Pan od rozpier.... najlepszej instytucji kultury w mieście? Szok!!! Nie ma Pan wazniejszych rzeczy do naprawiania?
> Problem w tym, że na chwilę obecną instytucją, która najbardziej kojarzy się z promowaniem kultury w mieście i w której najwięcej się dzieje jeśli chodzi o imprezy kulturalne jest Piwnica Artystyczna. Do tego utrzymują się sami bez publicznych pieniędzy więc albo BDK jest niepotrzebny albo musi być drastycznie zreformowany. Malowanie ścian i konserwacja budynku jest potrzebna, ale niewiele ma wspólnego z organizacją, promocją kultury. Zadajmy sobie pytanie kiedy bylismy ostatnio i jak często w roku odwiedziliśmy BDK na imprezie kulturalnej czy rozrywkowej i dlaczego tak niewiele? Zastanawiam się też co by było gdyby chłopaki z Piwnicy dostawali tyle kasy ile przeznacza się na utrzymanie BDKu. Myślę, że nie byłoby narzekania na brak imprez i nudę.

No i wiadomo o co chodzi.

autor: błysk@wica, dodał 2014-12-27 15:45komentuj

> O 14:21, dnia 2014-12-26 eureka napisał(-a):
> > O 10:46, dnia 2014-12-21 dla Pani Krysi Pucio Pucio napisał(-a):
> > > O 23:09, dnia 2014-12-20 prowincja napisał(-a):
> > > > O 22:52, dnia 2014-12-20 jaks napisał(-a):
> > > > > O 21:37, dnia 2014-12-20 Bart-ek napisał(-a):
> > > > > Czyli burmistrz nie musiał, a chciał. I wszystko jasne ;)
> > > >
> > > > Jest nowy burmistrz i ma prawo zatrudniać nowych ludzi,a dlaczego nie?
> > > Panie Piotrze to po to na Pana glosowałem, zeby zaczał Pan od rozpier.... najlepszej instytucji kultury w mieście? Szok!!! Nie ma Pan wazniejszych rzeczy do naprawiania?
> > Problem w tym, że na chwilę obecną instytucją, która najbardziej kojarzy się z promowaniem kultury w mieście i w której najwięcej się dzieje jeśli chodzi o imprezy kulturalne jest Piwnica Artystyczna. Do tego utrzymują się sami bez publicznych pieniędzy więc albo BDK jest niepotrzebny albo musi być drastycznie zreformowany. Malowanie ścian i konserwacja budynku jest potrzebna, ale niewiele ma wspólnego z organizacją, promocją kultury. Zadajmy sobie pytanie kiedy bylismy ostatnio i jak często w roku odwiedziliśmy BDK na imprezie kulturalnej czy rozrywkowej i dlaczego tak niewiele? Zastanawiam się też co by było gdyby chłopaki z Piwnicy dostawali tyle kasy ile przeznacza się na utrzymanie BDKu. Myślę, że nie byłoby narzekania na brak imprez i nudę.
>
> No i wiadomo o co chodzi.

POWTÓRZĘ: Czemu przyrównujecie BDK do małej knajpki? Przyrównajcie do Lidzbarskiego Domu Kultury... do kętrzyńskiego... dobromiejskiego... i wtedy odpowiedzcie na swoje pytania.
I ZAPYTAM: Gdzie te analizy? Gdzie porównania? Lepiej pomataczyć bez ładu i składu?

autor: Zofia, dodał 2014-12-28 01:26komentuj

Myślę, że w kwestii kultury trzeba dać trochę czasu nowemu burmistrzowi. Na szczęcie jego penetracja środowiska nie ogranicza się do słuchania muzyki organowej.

Myślę, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika, doskonale wie, że to, że ktoś na forum napisze, że "BDK tętni życiem" nie oznacza jeszcze, że tak faktycznie jest.
Fasada bydynku i wnętrze rzeczywiście wypiękniało i za to należą się brawa. Niestety życie kulturalne to nie tylko budynek. To nie warsztaty garncarskie i zajęcia ruchowe dla dzieci. Wybrać tę czy inną gwiazdę z katalogu - to też żadna umiejętność.

Kultura to ludzie.

Młodzi ludzie mają w naszym mieście swój MDK. A co ze starszymi? Gdzie ma się podziać np. Druga Zmiana, AQQ, Coversajt, cała rzesza utalentowanych wokalistek (tak, mamy takie !), poetów, malarzy itp.

A co będzie z dzieciakami, którzy "wyrosną" z MDK? Jeśli BDK będzie funkcjonował tak jak dziś - miejsca tam nie znajdą.

Co z ludzmi kryjącymi się po Norach i Labiryntach?
Czy ktoś wogóle słyszał o nich w BDK?

Co z ludzmi kryjącymi się w domach?

Bartoszyce mogą tętnić życiem kulturalnym ale trzeba ... no właśnie, na początek przynajmniej poznać tych ludzi a na to pani dyrektor zabrakło czasu, chęci, kultury*.

* - niepotrzebne skreślić

A może tak właśnie powinna wyglądać dziś kultura? Deal marketingu z disco polo?
Jeśli tak to mi się to nie podoba.

Co do Piwnicy Artystycznej - Dwaj Starsi Panowie K. robią rzeczywiście świetną robotę - może się to komuś podobać lub nie - jeśli nie to niech po prostu nie przychodzi do Piwnicy. Realizują swoje pomysły, za własne pieniądze i na własne ryzyko. Szkoda tylko, że w Bartoszycach nie mają konkurencji. Byłoby ciekawie.
Kto twierdzi, że nic się tam nie dzieje oprócz koncertów AQQ poinien bacznie przyjrzeć się ich ofercie.
A co do frekwencji: byłam zarówno na koncercie wspomnianej wyżej Łobaszewskiej jak i listopadowym koncercie AQQ - frekwencja podobna :)
To też o czymś świadczy.

autor: gienia, dodał 2014-12-28 12:50komentuj

BDK to nie tylko lepienie garnków i zespoły taneczne. To także warsztaty teatralne, nauka gry na instrumentach,jak również koncerty, wystawy, wernisaże, kino, teatr, jarmarki, kiermasze, konkursy, i wiele innych. Myślę,że oferta jest bardzo obszerna i bogata w wydarzenia. Porównując BDK ten sprzed kilku lat i obecny widać różnicę.
Oczywiście, każdy ma swoje zdanie i burmistrz który przeczyta Twój wpis Zofio nie musi się również i z nim zgadzać. Chciałabym zaznaczyć że zmiana jest widoczna w funkcjonowaniu domu kultury, nie tylko w jego wyglądzie, i widać to także przez ilość osób chodzących do BDK na zajęcia.
Piwnica artystyczna to inna sytuacja, oczywiście nie mogą się równać z BDK z jego ofertą,ale nie ma sensu takich porównań. Piwnica ma swoich właścicieli, robią to co lubią i bardzo dobrze. Sprzedają napoje,kawa herbata piwo, zarabiają na tym przy okazji zapraszając zespół, robiąc dancing itp, po prostu prowadzą swój interes jak każdy inny.Jest klub Labirynt,tam najczęściej można posłuchać hip hopu i innych ale nikt nie pisze głupot, żeby właściciela wsadzić na stołek dyrektora BDK.

Burmistrz ma prawo odwołać kogo chce,kto mu podlega i tyle. Czy robi to mądrze czy nie to już inna sprawa. Może nie lubi Basakowej, może nie ta opcja polityczna, może komuś obiecał to stanowisko przed wyborami,może po prostu ma inną koncepcje. Można się tylko domyślać powodów, najlepiej zna je sam p.Petrykowski.
Myślę,że jednak zupełnie inaczej by to wyglądało, jakby burmistrz zachował się z klasą, najpierw poszedł,porozmawiał, dowiedział się czegoś o funkcjonowaniu BDK, bo od samego chodzenia na koncerty nie zdobędzie takiej wiedzy i wtedy odwołał osoby. A tak,pare dni po ślubowaniu już ludzie tracą pracę, prawie z dnia na dzień.
Trudno zrozumieć tylko sytuacje z biblioteką, pani przepracowała ponad 20 lat, skończyła studia i kursy, zna się na swojej pracy na pracy biblioteki, teraz przychodzi nowy burmistrz ze średnim wykształceniem i pani się dowiaduje że się nie nadaje i zostaje zwolniona...

autor: zenek, dodał 2014-12-28 13:38komentuj

> O 12:50, dnia 2014-12-28 gienia napisał(-a):
> BDK to nie tylko lepienie garnków i zespoły taneczne. To także warsztaty teatralne, nauka gry na instrumentach,jak również koncerty, wystawy, wernisaże, kino, teatr, jarmarki, kiermasze, konkursy, i wiele innych. Myślę,że oferta jest bardzo obszerna i bogata w wydarzenia. Porównując BDK ten sprzed kilku lat i obecny widać różnicę.
> Oczywiście, każdy ma swoje zdanie i burmistrz który przeczyta Twój wpis Zofio nie musi się również i z nim zgadzać. Chciałabym zaznaczyć że zmiana jest widoczna w funkcjonowaniu domu kultury, nie tylko w jego wyglądzie, i widać to także przez ilość osób chodzących do BDK na zajęcia.
> Piwnica artystyczna to inna sytuacja, oczywiście nie mogą się równać z BDK z jego ofertą,ale nie ma sensu takich porównań. Piwnica ma swoich właścicieli, robią to co lubią i bardzo dobrze. Sprzedają napoje,kawa herbata piwo, zarabiają na tym przy okazji zapraszając zespół, robiąc dancing itp, po prostu prowadzą swój interes jak każdy inny.Jest klub Labirynt,tam najczęściej można posłuchać hip hopu i innych ale nikt nie pisze głupot, żeby właściciela wsadzić na stołek dyrektora BDK.
>
> Burmistrz ma prawo odwołać kogo chce,kto mu podlega i tyle. Czy robi to mądrze czy nie to już inna sprawa. Może nie lubi Basakowej, może nie ta opcja polityczna, może komuś obiecał to stanowisko przed wyborami,może po prostu ma inną koncepcje. Można się tylko domyślać powodów, najlepiej zna je sam p.Petrykowski.
> Myślę,że jednak zupełnie inaczej by to wyglądało, jakby burmistrz zachował się z klasą, najpierw poszedł,porozmawiał, dowiedział się czegoś o funkcjonowaniu BDK, bo od samego chodzenia na koncerty nie zdobędzie takiej wiedzy i wtedy odwołał osoby. A tak,pare dni po ślubowaniu już ludzie tracą pracę, prawie z dnia na dzień.
> Trudno zrozumieć tylko sytuacje z biblioteką, pani przepracowała ponad 20 lat, skończyła studia i kursy, zna się na swojej pracy na pracy biblioteki, teraz przychodzi nowy burmistrz ze średnim wykształceniem i pani się dowiaduje że się nie nadaje i zostaje zwolniona...

Burmistrz 4 lata pracował w komisji kultury i raczej sobie mógł wyrobić zdanie. Ciekaw co byście gadali jakby na ładne oczy przedłużył Paniom umowy na 7 lat?

autor: www, dodał 2014-12-28 20:43komentuj

> O 13:38, dnia 2014-12-28 zenek napisał(-a):
> > O 12:50, dnia 2014-12-28 gienia napisał(-a):
> > BDK to nie tylko lepienie garnków i zespoły taneczne. To także warsztaty teatralne, nauka gry na instrumentach,jak również koncerty, wystawy, wernisaże, kino, teatr, jarmarki, kiermasze, konkursy, i wiele innych. Myślę,że oferta jest bardzo obszerna i bogata w wydarzenia. Porównując BDK ten sprzed kilku lat i obecny widać różnicę.
> > Oczywiście, każdy ma swoje zdanie i burmistrz który przeczyta Twój wpis Zofio nie musi się również i z nim zgadzać. Chciałabym zaznaczyć że zmiana jest widoczna w funkcjonowaniu domu kultury, nie tylko w jego wyglądzie, i widać to także przez ilość osób chodzących do BDK na zajęcia.
> > Piwnica artystyczna to inna sytuacja, oczywiście nie mogą się równać z BDK z jego ofertą,ale nie ma sensu takich porównań. Piwnica ma swoich właścicieli, robią to co lubią i bardzo dobrze. Sprzedają napoje,kawa herbata piwo, zarabiają na tym przy okazji zapraszając zespół, robiąc dancing itp, po prostu prowadzą swój interes jak każdy inny.Jest klub Labirynt,tam najczęściej można posłuchać hip hopu i innych ale nikt nie pisze głupot, żeby właściciela wsadzić na stołek dyrektora BDK.
> >
> > Burmistrz ma prawo odwołać kogo chce,kto mu podlega i tyle. Czy robi to mądrze czy nie to już inna sprawa. Może nie lubi Basakowej, może nie ta opcja polityczna, może komuś obiecał to stanowisko przed wyborami,może po prostu ma inną koncepcje. Można się tylko domyślać powodów, najlepiej zna je sam p.Petrykowski.
> > Myślę,że jednak zupełnie inaczej by to wyglądało, jakby burmistrz zachował się z klasą, najpierw poszedł,porozmawiał, dowiedział się czegoś o funkcjonowaniu BDK, bo od samego chodzenia na koncerty nie zdobędzie takiej wiedzy i wtedy odwołał osoby. A tak,pare dni po ślubowaniu już ludzie tracą pracę, prawie z dnia na dzień.
> > Trudno zrozumieć tylko sytuacje z biblioteką, pani przepracowała ponad 20 lat, skończyła studia i kursy, zna się na swojej pracy na pracy biblioteki, teraz przychodzi nowy burmistrz ze średnim wykształceniem i pani się dowiaduje że się nie nadaje i zostaje zwolniona...
>
> Burmistrz 4 lata pracował w komisji kultury i raczej sobie mógł wyrobić zdanie. Ciekaw co byście gadali jakby na ładne oczy przedłużył Paniom umowy na 7 lat?
w komisji kultury,oświaty i sportu, więc nie samą kulturą się zajmował a zresztą czego się nauczył przez te 4 lata?ile razy wybrał się do bdk lub biblioteki i porozmawiał z dyrekcją,przejrzał dokumenty,zobaczył jak funkcjonuje taka placówka?
a paniom nie musiał przedłużać umów,bo były zatrudnione na czas nieokreślony

autor: ojoj, dodał 2014-12-28 22:38komentuj

> O 20:43, dnia 2014-12-28 www napisał(-a):
> > O 13:38, dnia 2014-12-28 zenek napisał(-a):
> > > O 12:50, dnia 2014-12-28 gienia napisał(-a):
> > > BDK to nie tylko lepienie garnków i zespoły taneczne. To także warsztaty teatralne, nauka gry na instrumentach,jak również koncerty, wystawy, wernisaże, kino, teatr, jarmarki, kiermasze, konkursy, i wiele innych. Myślę,że oferta jest bardzo obszerna i bogata w wydarzenia. Porównując BDK ten sprzed kilku lat i obecny widać różnicę.
> > > Oczywiście, każdy ma swoje zdanie i burmistrz który przeczyta Twój wpis Zofio nie musi się również i z nim zgadzać. Chciałabym zaznaczyć że zmiana jest widoczna w funkcjonowaniu domu kultury, nie tylko w jego wyglądzie, i widać to także przez ilość osób chodzących do BDK na zajęcia.
> > > Piwnica artystyczna to inna sytuacja, oczywiście nie mogą się równać z BDK z jego ofertą,ale nie ma sensu takich porównań. Piwnica ma swoich właścicieli, robią to co lubią i bardzo dobrze. Sprzedają napoje,kawa herbata piwo, zarabiają na tym przy okazji zapraszając zespół, robiąc dancing itp, po prostu prowadzą swój interes jak każdy inny.Jest klub Labirynt,tam najczęściej można posłuchać hip hopu i innych ale nikt nie pisze głupot, żeby właściciela wsadzić na stołek dyrektora BDK.
> > >
> > > Burmistrz ma prawo odwołać kogo chce,kto mu podlega i tyle. Czy robi to mądrze czy nie to już inna sprawa. Może nie lubi Basakowej, może nie ta opcja polityczna, może komuś obiecał to stanowisko przed wyborami,może po prostu ma inną koncepcje. Można się tylko domyślać powodów, najlepiej zna je sam p.Petrykowski.
> > > Myślę,że jednak zupełnie inaczej by to wyglądało, jakby burmistrz zachował się z klasą, najpierw poszedł,porozmawiał, dowiedział się czegoś o funkcjonowaniu BDK, bo od samego chodzenia na koncerty nie zdobędzie takiej wiedzy i wtedy odwołał osoby. A tak,pare dni po ślubowaniu już ludzie tracą pracę, prawie z dnia na dzień.
> > > Trudno zrozumieć tylko sytuacje z biblioteką, pani przepracowała ponad 20 lat, skończyła studia i kursy, zna się na swojej pracy na pracy biblioteki, teraz przychodzi nowy burmistrz ze średnim wykształceniem i pani się dowiaduje że się nie nadaje i zostaje zwolniona...
> >
> > Burmistrz 4 lata pracował w komisji kultury i raczej sobie mógł wyrobić zdanie. Ciekaw co byście gadali jakby na ładne oczy przedłużył Paniom umowy na 7 lat?
> w komisji kultury,oświaty i sportu, więc nie samą kulturą się zajmował a zresztą czego się nauczył przez te 4 lata?ile razy wybrał się do bdk lub biblioteki i porozmawiał z dyrekcją,przejrzał dokumenty,zobaczył jak funkcjonuje taka placówka?
> a paniom nie musiał przedłużać umów,bo były zatrudnione na czas nieokreślony
Jak nie znasz obowiązujących przepisów to nie pisz głupot, tam jest kadencyjność i konkurs, a że termin wypadł rok temu i nie został temat uporządkowany to nie wina aktualnego Burmistrza.

autor: obserwator, dodał 2014-12-29 09:07komentuj

a propos kadencyjności to czy to w mieście czy w powiecie w instytucjach gdzie powinny odbywać się konkursy przedłuża się automatycznie na następną. Mam wrażenie, że w większości to już jest przez ZASIEDZENIE

przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w dyskusji na forum Telewizji "Bart-Sat", zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.