2011-03-31 10:20: Wydział Pracy pozostaje w Bartoszycach
Sprawa przeniesienia Wydziału Pracy z Sądu Rejonowego w Bartoszycach do Sądu w Kętrzynie wywołała natychmiastową reakcję władz miasta i powiatu w styczniu tego roku. Zgodnie z początkowymi założeniami Ministerstwa Sprawiedliwości w przygotowywanym rozporządzeniu, Wydział Pracy, który obsługuje zainteresowane strony w sprawach z zakresu prawa pracy zarówno z powiatu bartoszyckiego, jak i Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety, miałby nie istnieć w Bartoszycach od kwietnia. Szybka reakcja w tej sytuacji, i porozumienie w obopólnym działaniu przedstawicieli sądu, władz miasta i powiatu, oraz przedstawicieli naszej ziemi w Sejmie, zaniechały dalszych czynności Ministerstwa względem przeniesienia Wydziału Pracy.
Temat nie wymagał większych dyskusji i automatycznie wystosowano do Ministerstwa stanowisko o pozostawieniu tego Wydziału w obecnej lokalizacji, argumentując to przede wszystkim specyfiką prowadzonych spraw i pominięciem utrudnień związanych z dostępem do prawa zainteresowanych petentów, tym bardziej że tylko w roku ubiegłym takich spraw było ponad dwieście.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.