2011-03-31 10:18: Szkoła Podstawowa w Krawczykach straci uczniów
Na rozstrzygnięcie tematu związanego z przynależnością miejscowości pod dane placówki oświatowe zgodnie z porządkiem obrad sesji Rady Gminy należało trochę poczekać, ale już podczas pierwszej możliwej dyskusji głosu udzielono przybyłym na obrady rodzicom dzieci uczęszczających dotychczas do SP w Krawczykach. Oburzenie wśród wspomnianych mieszkańców Osieki, Plęs, Krawczyk, Mint i Szwarunek wywołał fakt wprowadzenia poprzez uchwałę zmian w rejonizacji szkół, które zdaniem zainteresowanych nie wpłyną korzystnie na dzieci, ale przede wszystkim na istnienie w obecnej sytuacji wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy. Obawy takie w głównej mierze dotyczyły Szkoły Podstawowej w Krawczykach, z której na podstawie uchwały miałyby odejść dzieci z Mint i części Szwarunek, i wraz z nowym rokiem szkolnym edukację powinny one kontynuować w Szkole Podstawowej w Galinach.
Zdaniem wójt gminy Jadwigi Gut, zaproponowana uchwała nie przekreśla losów SP w Krawczykach, służyć ma jedynie uporządkowaniu sieci szkół i uzyskanie oszczędności w budżecie, z którego w tej chwili opłacane są dojazdy uczniów do szkół w znacznej odległości od miejsca zamieszkania.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.