2011-03-31 10:10: Kampania o transplantologii w ZSP nr 1
W naszym mieście świadomość o bezinteresownym niesieniu pomocy drugiej osoby rośnie z każdym dniem, to dzięki wszelkim akcjom, czy też krwiodawstwa, rejestracji dawców szpiku kostnego, czy tak jak ostatnio akcji przeprowadzonej wśród młodzieży z ZSP nr 1 im. Kresowiaków odnośnie znaczenia transplantologii w ratowaniu życia ludzkiego.
Nie jest łatwo zainteresować młodzież tematem, który nadal trudny jest do zrozumienia nawet przez samych dorosłych, rzecz dotyczy transplantologii i ciągle istniejących obaw co do decyzji, czy w razie nagłej śmierci narządy wewnętrzne powinny jeszcze komuś służyć, i tym samym zostać anonimowym dawcą drugiego życia. Okazuje się jednak, że ten temat po dokładnym przedstawieniu nie ma żadnego tabu wśród młodzieży, rozumiejącej, a przynajmniej starającej się rozumieć istotę i znaczenie przeszczepienia organów po śmierci, w każdym bądź razie można tak wnioskować po przeprowadzonej wśród uczniów z ZSP nr 1 im.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.