2011-03-22 15:52: Chemicy z UMK w Toruniu w Gimnazjum nr 2
Chemia to nie tylko teoria, to głównie praktyczne ćwiczenia, które zasady chemii przedstawiają w formie wiedzy łatwiej przyswajanej przez uczniów. I jak się okazuje, nie potrzeba do tego specjalnego sprzętu, warto do badań chemicznych użyć rzeczy w zasięgu ręki, i jest to sposób często wykorzystywany przez naukowców w tej dziedzinie, tych którzy z chemią chcą zbratać kolejnych miłośników tej nauki.
W warsztatach chemicznych pod okiem naukowców z UMK w Toruniu udział po wcześniejszym uzgodnieniu mogą wziąć uczniowie wszystkich klas ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i wyżej, bowiem głównym celem jest przeprowadzenie efektownych doświadczeń wabiących dźwiękiem i barwą, tak by przekonać do tej dziedziny nauki i móc ją zastosować w codzienności. Do tej pory zajęcia chemiczne oparte i prowadzone są na zupełnie innej taktyce, a więc teoria bierze górę, a doświadczenia nie są tak dostępne dla wszystkich, tymczasem w prosty sposób można to zmienić, biorąc przykład z grupy Centrum Chemii Małej Skali.
Warsztaty pod okiem chemików z Małej Skali zafascynowały naszych gimnazjalistów, i chętnie wezmą oni udział w kolejnym cyklu zajęć, a do tego czasu na chemię będą przychodzić z większym zaangażowaniem i ciekawością doświadczeń wynikających z reakcji chemicznych..  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.