2011-03-16 13:50: Profilaktyka w Gimnazjum w Bezledach
Konkurs zorganizowany przez markę Winiary to jeden z etapów programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo". Program ten skierowany był do młodzieży gimnazjalnej, która w ocenie przeprowadzonych badań jakościowych, ma dużą wiedzę teoretyczną na temat żywienia, jednak nie pokrywa się ten fakt z praktyką. Stąd też program realizowany był z odbiorcami, którzy w prosty i szybki sposób mogą jeszcze zmienić nawyki żywieniowe nie tylko swoje ale również w najbliższym otoczeniu, a ponieważ wiedza w połączeniu z praktyką najlepiej przyswajana jest w szkole, tam też skupione zostały poszczególne etapy.
Program rozpoczął się we wrześniu 2010 roku, a jego pierwszy etap zakończył się w grudniu i dotyczył edukacji młodzieży gimnazjalnej na godzinach wychowawczych na podstawie specjalnie przygotowanych scenariuszy z tematyka zdrowego żywienia.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2011-03-16 15:34, dodał: Bezledziak
hehe brałem w tym udział
2011-03-16 15:46, dodał: Stefan
To jest bardzo wazny problem i czym wczesniej zostanie podjety w edukacji szkolnej, tym lepiej. Dobrze, ze nie zwyciezyl jeszcze biznes, mowiac w skrocie. Z innych krajach, m.in. USA, bardzo trudno wycofac niezdrowe produkty ze sklepikow szkolnych. Dorosli, przynajmniej niektorzy, maja te swiadomosc, ze musze przestrzegac pewnych rygorow zywioniowych, natomiast z mlodzieza jest inaczej.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.