2011-03-09 21:33: Szkolenie strażników miejskich
Pierwsze szkolenie z zakresu udzielania pomocy osobom poszkodowanym zwykle poznaje się na zajęciach w szkole, i gdyby nie dodatkowe szkolenia wymagane w zakładach pracy niewielu z nas mogłaby liczyć na pomoc ze strony przypadkowych osób w sytuacji zagrożenia życia. Tego typu szkolenia nie są przeprowadzane zbyt często, ale w jednostkach dbających o bezpieczeństwo mieszkańców taki zakres obowiązków jest wręcz wymagany, stąd po zjeździe szkoleniowo-sprawozdawczym komendantów straży miejskich naszego województwa, który przypomnijmy odbył się w Bartoszycach, rozpoczął się czas intensywnych szkoleń, ale już na szczeblu strażników.
Pierwsze szkolenie dotyczyło zatem zaznajomienia strażników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zatem w roli głównej celem szkolenia była praktyka i nauka udzielania pierwszej pomocy początkowo na fantomie, a następnie przy pozorowanym wypadku.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.