2011-03-09 21:31: „Rubin” szukał dawców szpiku
Po głośnej akcji poszukiwania dawców szpiku kostnego dla Daniela i innych nasza świadomość o bezinteresownej pomocy osobom będącym w trudnej sytuacji zdrowotnej automatycznie wzrosła, społeczeństwo bardziej się otworzyło i pozytywnie reaguje na tego typu przedsięwzięcia, stąd też bartoszyckiemu Stowarzyszeniu Rubin dużo łatwiej było zachęcić kolejne osoby do bycia dawcą, nie tylko szpiku, ale być może organów czy po prostu krwi podczas zorganizowanej akcji.
Działające od kilku miesięcy Bartoszyckie Stowarzyszenie na Rzecz Honorowego Krwiodawstwa, Dawstwa Szpiku Kostnego i Dawców Organów Rubin zaczyna rozkręcać swoje założenia statutowe, które w dużej części skupiają się wokół propagowania idei niesienia bezinteresownej pomocy osobom, które borykają się z trudami choroby. To działania prowadzone głównie w naszym bartoszyckim środowisku, które poprzez edukowanie i organizowanie nietypowych, ale konkretnych akcji mają w efekcie przynieść większą świadomość ludzi, jeżeli chodzi o niewielkie zaangażowanie własne by w tak znaczący sposób pomóc innym. Stąd też wśród założeń statutowych jest również obowiązek organizowania akcji poboru krwi, ale również akcji rejestracyjnych osób wyrażających zgodę na bycie dawcą szpiku kostnego, co miało miejsce w ubiegłym tygodniu.
Chętnych do udziału w akcji z każdą godziną przybywało.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.