2011-03-09 21:28: Kaziuki Wilniuki 2011
Co roku i tak od 27 lat w okolicach 4 marca zwykle pięć scen województwa warmińsko-mazurskiego gości tancerzy i muzyków z Wileńszczyzny, a także polskie zespoły towarzyszące cieszącemu się wielką popularnością koncertowi pod hasłem Kaziuki Wilniuki. Pomysł na organizację takich koncertów rodził się kilka lat, i ku uciesze głównych sprawców całego kaziukowego zamieszania, czyli przedstawicieli Lidzbarskiego Domu Kultury, dotychczasowe koncerty Jankielów zamieniono na oczekiwane przez mieszkańców naszych ziem koncerty rodem z Wileńszczyzny. I tak od 27 lat Kaziuki w marcu zabierają publiczność w czas wspomnień, a jednocześnie czas dziecinnej radości, która ciągle tkwi w sercu tych, którzy z Wilna pochodzą i ciągle czują bliskość tych terenów, choć przyszło im żyć na naszej ziemi warmińsko-mazurskiej.
Koncert kaziukowy od wielu lat grany jest w Bartoszycach, i za nic BDK tego typu imprezy nie zamierza przekazać innym w dorobku, ponieważ jest wyjątkowy i zadawala naszych mieszkańców pod każdym kątem.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.