2011-03-02 15:08: 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dziś przypada po raz pierwszy w historii, bowiem ustanowiony kilka tygodni temu, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to święto narodowe, które już co roku 1 marca będzie przypominać rocznicę zamordowania przez komunistów w 1951 roku członków IV ostatniego Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolności i Niezawisłości.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku obchodzone jest po raz pierwszy, co nie oznacza że powinno przejść bez echa, bo to dopiero początki. Tymczasem dzień ten, to pamięć dla tych którzy znosząc trudy bycia żołnierzem polskiego podziemia niepodległościowego stworzyli podstawowy fundament naszej tożsamości narodowej. Za to, że chcieli i stworzyli ten najważniejszy fundament patriotyzmu polskiego ówczesna władza komunistyczna zastraszała ich, więziła i torturowała, i niejednokrotnie jak wspomniał Czesław Proński, przewodniczący Komitetu Historycznego Związku AK w Bartoszycach, skazywała ich na karę śmierci.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2011-03-02 17:12, dodał: Izabela
Fundament patriotyzmu polskiego w takim mieście jak Bartoszyce jest taki,jakby go nie było! Nie wiem,czy za rok,tak bez przypominania,zobaczymy te flagi na budynkach,przynajmniej urzędowych!!!
2011-03-12 19:56, dodał: Witold Darski
Zapraszam do poszerzenia wiedzy o Żołnierzach Wyklętych: http://wpolityce.pl/view/7448/ O tym każdy Polak powinien wiedzieć.

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.