2010-10-26 18:20: Uroczystości dziękczynne za wyniesienie na ołtarze błog. ks. Jerzego Popiełuszkę
Tylu księży jednocześnie i tłumy mieszkańców kościół farny nie widział od lat, bo też i po raz pierwszy przygotowano takie uroczystości, które nie tylko miały przypomnieć wydarzenia sprzed ponad czterdziestu laty, ale modlitwą miały to wszystko otoczyć. Głównym założeniem było uczczenie pamięci o tych wszystkich klerykach, którym przyszło odbywać służbę wojskową w latach trudnej Polski, gdy wówczas w Bartoszycach stworzona została jednostka o zaostrzonym rygorze z przeznaczeniem dla kleryków, często szykanowanych za swą modlitwę. Wielu nie wytrzymało tej próby, ale wielu teraz z pokorą oddaje się modlitwie, tak jak choćby podczas uroczystej mszy św, poświęconej tym właśnie klerykom, oraz przede wszystkim błogosławionemu ks.  >> czytaj dalej <<
dodał: Krzysiek,
2010-10-27 15:54, dodał: kaowiec
Szanowni Państwo zadajmy sobie pytanie : czy organizatorzy stanęli na wysokości zadania ? Uważam , że to była totalna PORAŻKA.Sama msza jako uroczystość to za mało , BRAK było tej otoczki czyli np. baneru witającego gości na wjazdach do Bartoszyc ; flag biało - czerwonych i papieskich ; ten otwór po zegarze zasłonięty kartonem. Przecież przyjechał do NAS Prymas Polski abp. Kowalczyk wraz z osobami z całego kraju i z zagranicy.Władze miasta zrobiły wszystko aby NAS sprowadzić do rangi ....... / lepiej wykropkować /. Od dawna pracujemy na miano zaścianka. BRAWO PROMOCJA , BRAWO WŁADZE. Tak na marginesie o godz. 16.44 widziałem rozradowane buzie naszych zaproszonych gości robiących zdjęcia BRAMY bez ZEGARA . Mieli ubaw. Apeluję do wszystkich mniej zachwytów a więcej pokory bo nie ma jak posypać głowę popiołem i przyznać się do porażki. Wypowiadałem sie jako zawstydzony obywatel.
2010-10-27 16:02, dodał: kaowiec
Przepraszam , że po raz drugi ale nie byłbym sobą gdybym nie zwrócił się personalnie do Pana Witolda Darskiego. Panie Witoldzie proszę się nie przyznawać , że Bł.ks. Jerzy był waszym KAPELANEM. Uważam , że przynajmniej od WAS należy się flaga SOLIDARNOŚCI . Wierzę , że Bł.ks.Jerzy wybaczy decydentom Patrona a Wam , że żałowaliście kawałka rury a na niej zawieszona flaga.
2010-11-02 19:46, dodał: Witold Darski
Zwracając się personalnie do Pana Andrzeja Kosińskiego: od nas był sztandar morenowskiej "Solidarności", na tyle nam zezwolili organizatorzy. Skąd u Pana tyle impertynencji i zadufania, żeby nas pouczać do czego mamy się przyznawać - trochę pokory szanowny Panie. Kto Panu dał mandat do pouczania?
2010-11-02 22:33, dodał: Barbara Bandachowska
Personalnie nie było adresowane do mnie,ale nie byłabym także sobą gdybym nie napisała prawdy. Proszę nie atakować bartoszyckiej solidarności,chcieliśmy inaczej,nie wyszło. Widocznie Ks.Infuatowi nie po drodze z bartoszycką solidarnością!

"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.