: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :: statystyka forum :

postówmodyfikacja
Czy wierzyć Koalicji Obywatelskiej?
302018-10-19 08:13

przejdź do strony: 1 2 3 4

autor: oni mogli zrobić wszystko, dodał 2018-09-11 08:50komentuj

Przejrzałem program Koalicji Obywatelskiej.
Dlaczego teraz Koalicja Obywatelska pisze piękne postulaty? Mając pełnię władzy w samorządzie i Sejmie w latach 2007-2015 (2006-2018 w samorządzie powiatu bartoszyckiego, 2007-2015) mogła zrealizować wszystko, co obiecała. Gdzie była wtedy?

Przejrzałem program Koalicji Obywatelskiej. jako jeden z kroków poprawy sytuacji zakłada oba m.in. drogi rowerowe i orliki. Dzieło słuszne, ale… ktoś na forum pisał, że orliki sa bardzo kosztowne i nietrwałe. A jak wyglądały i wyglądają ścieżki rowerowe w Bartoszycach, a szczególnie poza miastem sami widzimy.

Koalicja Obywatelska jako inny krok poprawy sytuacji w kraju niesie hasło: „Jeden gospodarz regionu”, czyli zakończenie z dwuwładzą wojewodów i marszałków województw. Mam dwa pytania:
1. Przez kilka kadencji marszałkiem województwa był Jacek Protas z PO, obecnie wicemarszałkiem jest Miron Sycz z PO. W zbliżonym czasie przez dwie kadencje stanowisko wojewody należało do koalicji PO PSL. Mieliśmy więc przynajmniej 10 lat władzy jednej koalicji w samorządzie województwa i jako wojewodę. Czy i ile na tym zyskały Bartoszyce? Czy może więcej zyskał Lidzbark Warmiński, który miał swojego Marszałka?

2. Koalicja mówi o kosztownym dublowaniu się obowiązków (ich zdaniem). Czy pamiętamy, że przez dwie kadencje samorządowe kandydat z Koalicji Obywatelskiej i większość PO zdublowała obowiązki w sposób kosztowny dla Powiatu? Wiem, obowiązki członka zarządu, starosty i wicestarosty były inne. Ale tak samo obowiązki wojewody i marszałka sa inne. O co chodzi? Po uczy się na błędach, czy wybiera to, co lepiej wygląda?

autor: Aaa, dodał 2018-09-11 09:36komentuj

> O 08:50, dnia 2018-09-11 oni mogli zrobić wszystko napisał(-a):
> Przejrzałem program Koalicji Obywatelskiej.
> Dlaczego teraz Koalicja Obywatelska pisze piękne postulaty? Mając pełnię władzy w samorządzie i Sejmie w latach 2007-2015 (2006-2018 w samorządzie powiatu bartoszyckiego, 2007-2015) mogła zrealizować wszystko, co obiecała. Gdzie była wtedy?
>
> Przejrzałem program Koalicji Obywatelskiej. jako jeden z kroków poprawy sytuacji zakłada oba m.in. drogi rowerowe i orliki. Dzieło słuszne, ale… ktoś na forum pisał, że orliki sa bardzo kosztowne i nietrwałe. A jak wyglądały i wyglądają ścieżki rowerowe w Bartoszycach, a szczególnie poza miastem sami widzimy.
>
> Koalicja Obywatelska jako inny krok poprawy sytuacji w kraju niesie hasło: „Jeden gospodarz regionu”, czyli zakończenie z dwuwładzą wojewodów i marszałków województw. Mam dwa pytania:
> 1. Przez kilka kadencji marszałkiem województwa był Jacek Protas z PO, obecnie wicemarszałkiem jest Miron Sycz z PO. W zbliżonym czasie przez dwie kadencje stanowisko wojewody należało do koalicji PO PSL. Mieliśmy więc przynajmniej 10 lat władzy jednej koalicji w samorządzie województwa i jako wojewodę. Czy i ile na tym zyskały Bartoszyce? Czy może więcej zyskał Lidzbark Warmiński, który miał swojego Marszałka?
>
> 2. Koalicja mówi o kosztownym dublowaniu się obowiązków (ich zdaniem). Czy pamiętamy, że przez dwie kadencje samorządowe kandydat z Koalicji Obywatelskiej i większość PO zdublowała obowiązki w sposób kosztowny dla Powiatu? Wiem, obowiązki członka zarządu, starosty i wicestarosty były inne. Ale tak samo obowiązki wojewody i marszałka sa inne. O co chodzi? Po uczy się na błędach, czy wybiera to, co lepiej wygląda?

Wole Koalicje Obywatelską, która dużo zrobiła (w latach 2010-2015 powstało najwięcej dróg różnego rodzaju, co widać kiedy się jeździ po Polsce), niż rozdawnictwo pieniędzy jakie robi PiS, z tego rozdawnictwa nic nie będzie, a spłacać będą nasze dzieci, albo i my za kilka lat.

autor: mam inne zdanie, dodał 2018-09-11 11:22komentuj

Koalicja Obywatelska obiecuje dużo, a co robi? Może ich program to puste deklaracje, wydmuszka, której miejsce jest w szufladzie? A może… to nie ich pomysły?
Tylko dwa przykłady z programu KO dla województwa warmińsko-mazurskiego.

W programie dla naszego województwa Koalicja Obywatelska (KO) zachęci samorządy do PARTNERSTWA PUBLICZNO – PRYWATNEGO (PPP). Mieli na to sześć lat swoich rządów, od 2009 do 2015 roku. Projekt PPP powstał w ustawie z 19 grudnia 2008, kiedy rządziło PO i PSL w rządzie i samorządzie. Z raportu opracowanego przez rząd PiS za lata 2009-2018 wynika, że zawarto tylko 126 umów, które są realizowane jest zgodnie z przyjętymi zapisami. W naszym województwie 34 postępowań przez 6 lat!

URLOP WYTCHNIENIOWY. Koalicja chce wprowadzić urlop wytchnieniowy dla rodzin niepełnosprawnych. W styczniu 2017 portal niepełnosprawni pisał o pomyśle rządu PiS:
„Opieka wytchnieniowa dla rodziców lub opiekunów osób z niepełnosprawnością. Celem jest zabezpieczenie opieki dla osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie członków rodziny w opiece nad dzieckiem z niepełnosprawnością poprzez możliwość uzyskania pomocy rodzinie, w formie opieki wytchnieniowej.

autor: zenek, dodał 2018-09-11 13:20komentuj

> O 11:22, dnia 2018-09-11 mam inne zdanie napisał(-a):
> Koalicja Obywatelska obiecuje dużo, a co robi? Może ich program to puste deklaracje, wydmuszka, której miejsce jest w szufladzie? A może… to nie ich pomysły?
> Tylko dwa przykłady z programu KO dla województwa warmińsko-mazurskiego.
>
> W programie dla naszego województwa Koalicja Obywatelska (KO) zachęci samorządy do PARTNERSTWA PUBLICZNO – PRYWATNEGO (PPP). Mieli na to sześć lat swoich rządów, od 2009 do 2015 roku. Projekt PPP powstał w ustawie z 19 grudnia 2008, kiedy rządziło PO i PSL w rządzie i samorządzie. Z raportu opracowanego przez rząd PiS za lata 2009-2018 wynika, że zawarto tylko 126 umów, które są realizowane jest zgodnie z przyjętymi zapisami. W naszym województwie 34 postępowań przez 6 lat!
>
> URLOP WYTCHNIENIOWY. Koalicja chce wprowadzić urlop wytchnieniowy dla rodzin niepełnosprawnych. W styczniu 2017 portal niepełnosprawni pisał o pomyśle rządu PiS:
> „Opieka wytchnieniowa dla rodziców lub opiekunów osób z niepełnosprawnością. Celem jest zabezpieczenie opieki dla osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie członków rodziny w opiece nad dzieckiem z niepełnosprawnością poprzez możliwość uzyskania pomocy rodzinie, w formie opieki wytchnieniowej.
Partnerstwo publiczno-prywatne nie w naszym mieście. Radni PO nie chcieli o tym słyszeć w kadencji. To samo dotyczy budżetu obywatelskiego. Burmistrz taki przygotowywał i został wyśmiany przez Panie radne z PO. Upss... Czekam na następne kwiatki programowe.

autor: Paweł, dodał 2018-09-11 14:05komentuj

Chcesz powiedzieć że kandydaci z Rady Miasta byli za, a nawet przeciw? I będą iść pod standardami PO, z którymi się nie zgadzali? To hipokryzja...

autor: do Zenka, dodał 2018-09-11 14:20komentuj

Zenek, a o które radne chodzi?
to nie hipokryzja, ale wiarygodność kandydatów... Jesli Zenek masz rację, to wygląda na to, że jeśli pójdą pod szyldem PO, to pidpiszą się pod tym, z czym się nie zgadzają. Pytanie, w jakim celu i kogo chcą oszukać? Siebie, czy Wyborców?

autor: sprawdzamy, dodał 2018-09-11 15:00komentuj

to ja dołozę kolejny kwiatek z programu Koalicji Obywatelskiej. Co zrobili w tych sprawach, a co obiecują?

KOALICJA OBYWATELSKA OBIECUJE:
Opieka nad dziećmi: Szkoła bez chaosu. Wyrównanie szans, możliwość rozwoju talentów, opieka, ciepły posiłek i aktywność sportowa. Likwidacja ciężkich tornistrów.

OPIEKA. W 2010 roku polskatimes.pl pisała o likwidacji gabinetów w szkołach. Minister Ewa Kopacz poważnie podeszła do zgłaszanych przez konsultantów problemów. Resort powołał już Departament Matki i Dziecka. Liczymy, że zrobi kolejny krok.
gazetalekarska.pl pisała w styczniu 2015: Trzy lata temu (kto rządził w 2012 roku?) z polskich szkół zaczęły znikać i tak nieliczne już gabinety stomatologiczne. Kiedy premier Ewa Kopacz podczas swojego exposé złożyła publiczną deklarację, że gabinety powrócą do szkół, dyskusja rozgorzała na nowo. Czy za rządów PO i PSL gabinety wróciły do szkół? Jak podchodził do tego nasz powiat, gmina miejska i wiejska?
Sławomir Neumann (z PO) deklarował: „Pracujemy nad prawnym uregulowaniem współpracy między pielęgniarką szkolną a dentystą.” Czy taj się stało?
W 2017 roku (za rządów PiS): Likwidacja gabinetów szkolnych była poważnym błędem - ocenia Józefa Szczurek-Żelazko. Sekretarz stanu w odpowiedzialna w Ministerstwie Zdrowia za opiekę nad dziećmi w wywiadzie udzielonym red. Katarzynie Pinkosz z tygodnika Do Rzeczy zapowiedziała powrót do tego rozwiązania. To obiecał PiS.

CIĘZKIE TORNISTRY. 27 lipca 2009 (od 2 lat rządzi PO) Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie uregulowania w przepisach prawa dopuszczalnego ciężaru tornistrów/plecaków szkolnych.

CIEPŁY POSIŁEK. Wpisany do programu KO.
W tym czasie (lipiec 2018) rząd PiS przyjął Program "Stołówka szkolna", który umożliwi wszystkim uczniom szkoły podstawowej zjedzenie ciepłego posiłku. W związku z tym zmieni się także układ przerw między lekcjami. Realizacja programu rozpocznie się w 2019 roku - informuje "Rzeczpospolita".
Na temat z 2013 roku (rządzi PO): Na katechezy w szkołach wydaje się ponad miliard złotych rocznie, podczas gdy dzieci nie mogą w szkole zjeść nawet jednego ciepłego posiłku – wskazuje poseł Armand Ryfiński w "Bez autoryzacji"
2011 rok (rządy PO) Newsweek pisał: Dzieci ze wsi nie dostają ciepłych posiłków, biedne gminy oszczędzają na żywieniu dzieci,

autor: Aaa, dodał 2018-09-11 15:21komentuj

> O 15:00, dnia 2018-09-11 sprawdzamy napisał(-a):
> to ja dołozę kolejny kwiatek z programu Koalicji Obywatelskiej. Co zrobili w tych sprawach, a co obiecują?
>
> KOALICJA OBYWATELSKA OBIECUJE:
> Opieka nad dziećmi: Szkoła bez chaosu. Wyrównanie szans, możliwość rozwoju talentów, opieka, ciepły posiłek i aktywność sportowa. Likwidacja ciężkich tornistrów.
>
> OPIEKA. W 2010 roku polskatimes.pl pisała o likwidacji gabinetów w szkołach. Minister Ewa Kopacz poważnie podeszła do zgłaszanych przez konsultantów problemów. Resort powołał już Departament Matki i Dziecka. Liczymy, że zrobi kolejny krok.
> gazetalekarska.pl pisała w styczniu 2015: Trzy lata temu (kto rządził w 2012 roku?) z polskich szkół zaczęły znikać i tak nieliczne już gabinety stomatologiczne. Kiedy premier Ewa Kopacz podczas swojego exposé złożyła publiczną deklarację, że gabinety powrócą do szkół, dyskusja rozgorzała na nowo. Czy za rządów PO i PSL gabinety wróciły do szkół? Jak podchodził do tego nasz powiat, gmina miejska i wiejska?
> Sławomir Neumann (z PO) deklarował: „Pracujemy nad prawnym uregulowaniem współpracy między pielęgniarką szkolną a dentystą.” Czy taj się stało?
> W 2017 roku (za rządów PiS): Likwidacja gabinetów szkolnych była poważnym błędem - ocenia Józefa Szczurek-Żelazko. Sekretarz stanu w odpowiedzialna w Ministerstwie Zdrowia za opiekę nad dziećmi w wywiadzie udzielonym red. Katarzynie Pinkosz z tygodnika Do Rzeczy zapowiedziała powrót do tego rozwiązania. To obiecał PiS.
>

PiS wydało grube miliony na dentobusy, których nikt nigdy nie widział, to jest dopiero szczyt obłudy i złodziejstwo.

> CIĘZKIE TORNISTRY. 27 lipca 2009 (od 2 lat rządzi PO) Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie uregulowania w przepisach prawa dopuszczalnego ciężaru tornistrów/plecaków szkolnych.
>
> CIEPŁY POSIŁEK. Wpisany do programu KO.
> W tym czasie (lipiec 2018) rząd PiS przyjął Program "Stołówka szkolna", który umożliwi wszystkim uczniom szkoły podstawowej zjedzenie ciepłego posiłku. W związku z tym zmieni się także układ przerw między lekcjami. Realizacja programu rozpocznie się w 2019 roku - informuje "Rzeczpospolita".
> Na temat z 2013 roku (rządzi PO): Na katechezy w szkołach wydaje się ponad miliard złotych rocznie, podczas gdy dzieci nie mogą w szkole zjeść nawet jednego ciepłego posiłku – wskazuje poseł Armand Ryfiński w "Bez autoryzacji"
> 2011 rok (rządy PO) Newsweek pisał: Dzieci ze wsi nie dostają ciepłych posiłków, biedne gminy oszczędzają na żywieniu dzieci,

reszta to stek wyrwanych z kontekstu bzdur.

autor: po Aaa jest Bee, dodał 2018-09-12 09:48komentuj

Podsumuję. Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) idzie do wyborów pod hasłem wzmocnienia partnerstwa publiczno-prawnego (PPP). Zenek napisał, że nasze posłanki PO wyśmiały pomysł burmistrza o PPP.
Punkt drugi. Koalicja Obywatelska chce uporządkować sprawę szkolnictwa. A to PO wprowadziła wcześniejszy obowiązek szkolny. Koalicja chce lepszej opieki nad dziećmi, a od 2010 roku (rząd PO i PSL) była premier Kopacz miała rozwiązać sprawę gabinetów w szkole. PiS w 2017 roku zauważył problem gabinetów szkolnych i obiecał zmiany. Te zmiany Koalicja Obywatelska wpisała w swój program.
Koalicja Obywatelska mówi o zbyt ciężkich tornistrach uczniów. Mówi tok od 2009 roku i po 9 latach (w tym sześciu, kiedy PO rządziło) ponownie zauważyli, że to problem.
Koalicja Obywatelska chce ciepłych posiłków w szkole. Wpisuje pomysł PiS do swojego programu. O problemie wiedziała już w 2011 roku (za swoich rządów), o czym pisał Neewsweek.
Pominę troskę Koalicji o infrastrukturę. Mając pełnię władzy w samorządach i rządzie obiecała i zbudowała drugi most w Bartoszycach, wyremontowała tysiące dróg w naszym województwie, przeprowadziła rewitalizację Starówki, wybudowała halę sportową, widowiskową i targową.
Oczywiście przyczyniła się do spadku bezrobocia, uszczelniła system podatkowy. W naszym powiecie powstały zakłady pracy, które dały zatrudnienie wszystkim bezrobotnym.
Wnioski?
Koalicja Obywatelska będzie popierać PPP (partnerstwo), którego pomysł jej radni wyśmiewali.
Koalicja Obywatelska chce jednej władzy w województwie (wojewoda i marszałek) twierdząc, że władza się dubluje, że to niesie koszty. Problem zauważa dopiero teraz, kiedy wojewoda jest z PiS, a samorządy z totalnej opozycji. Kiedy PO i PSL miało swojego wojewodę, marszałka, wicemarszałka, problemu nie było. U nas przez dwie kadencje etatowego członka zarządu problem dublowania stanowisk i kosztów też się nie liczył.
Koalicja Obywatelska problemy szkolnictwa widziała jeszcze za czasów swoich rządów. Musiała utracić władzę, by ponownie zgłosić chęć rozwiązania problemów, choć miała wszelką władzę (rząd, urzędy marszałkowskie, samorząd powiatu), by to zrobić.

autor: Pamiętamy, dodał 2018-09-12 11:35komentuj

natrafiłem na słowa Lidera PO, Donalda Tuska z 2015 roku...
https://tiny.pl/gbtml
Zgadzacie się z nim?

przejdź do strony: 1 2 3 4


"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w dyskusji na forum Telewizji "Bart-Sat", zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.