: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :: statystyka forum :

postówmodyfikacja
kolejny skandaliczny nr Gońca Bartoszyckiego
622017-11-08 17:17

przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7

autor: lud, dodał 2017-11-05 20:27komentuj

> O 19:50, dnia 2017-11-05 Wygrani napisał(-a):
> Panie Burmistrzu prosimy zabrać głos na tym forum,a wiemy,że pan tu zagląda.Prosimy o potwierdzenie lub zaprzeczenie kto tak na prawdę tworzy Budżet Miasta.Czy prawdą jest jak to pisze pani Zabłocka,że to komisja tworzy Budżet,a potem cała Rada Miasta go zatwierdza,czy jest inaczej.Dokładniej kto go tworzy?

I tu się potwierdza pierwsze kłamstwo pani Eli [a może brak douczenia choć bliżej chęć manipulacji ludem.

Kwestie przygotowywania, przyjmowania i wprowadzania zmian w budżecie gminy regulują w szczególności dwie ustawy: ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Mówiąc krótko Burmistrz przygotowuje budżet a komisja go opiniuję. Radni oczywiście mogą zgłaszać co by chcieli żeby było zrobione np na ich terenie i burmistrz to wpisuje do budżetu sprawdzając czy jest to wykonalne i tu się właśnie wykazali młodzi radni tak przez Ele krytykowani. Kłamczucha Ela wyraziła tylko opinię o zgłaszanych pomysłach, później większością przyjmuje rada.

autor: bingo, dodał 2017-11-05 21:00komentuj

> O 20:27, dnia 2017-11-05 lud napisał(-a):
> > O 19:50, dnia 2017-11-05 Wygrani napisał(-a):
> > Panie Burmistrzu prosimy zabrać głos na tym forum,a wiemy,że pan tu zagląda.Prosimy o potwierdzenie lub zaprzeczenie kto tak na prawdę tworzy Budżet Miasta.Czy prawdą jest jak to pisze pani Zabłocka,że to komisja tworzy Budżet,a potem cała Rada Miasta go zatwierdza,czy jest inaczej.Dokładniej kto go tworzy?
>
> I tu się potwierdza pierwsze kłamstwo pani Eli [a może brak douczenia choć bliżej chęć manipulacji ludem.
>
> Kwestie przygotowywania, przyjmowania i wprowadzania zmian w budżecie gminy regulują w szczególności dwie ustawy: ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
>
> Mówiąc krótko Burmistrz przygotowuje budżet a komisja go opiniuję. Radni oczywiście mogą zgłaszać co by chcieli żeby było zrobione np na ich terenie i burmistrz to wpisuje do budżetu sprawdzając czy jest to wykonalne i tu się właśnie wykazali młodzi radni tak przez Ele krytykowani. Kłamczucha Ela wyraziła tylko opinię o zgłaszanych pomysłach, później większością przyjmuje rada.

Przecztałem artykuł i muszę stwierdzić, ze wreszcie ktoś mówi z sensem o mieście. Cieszę się, ze radna Zabłocka powiedziała jak jest. Też mam takie zdanie, że panuje kolesiostwo, brak nadzoru nad inwestycjami i ogólny bałagam.

autor: zenek, dodał 2017-11-05 21:29komentuj

> O 21:00, dnia 2017-11-05 bingo napisał(-a):
> > O 20:27, dnia 2017-11-05 lud napisał(-a):
> > > O 19:50, dnia 2017-11-05 Wygrani napisał(-a):
> > > Panie Burmistrzu prosimy zabrać głos na tym forum,a wiemy,że pan tu zagląda.Prosimy o potwierdzenie lub zaprzeczenie kto tak na prawdę tworzy Budżet Miasta.Czy prawdą jest jak to pisze pani Zabłocka,że to komisja tworzy Budżet,a potem cała Rada Miasta go zatwierdza,czy jest inaczej.Dokładniej kto go tworzy?
> >
> > I tu się potwierdza pierwsze kłamstwo pani Eli [a może brak douczenia choć bliżej chęć manipulacji ludem.
> >
> > Kwestie przygotowywania, przyjmowania i wprowadzania zmian w budżecie gminy regulują w szczególności dwie ustawy: ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
> >
> > Mówiąc krótko Burmistrz przygotowuje budżet a komisja go opiniuję. Radni oczywiście mogą zgłaszać co by chcieli żeby było zrobione np na ich terenie i burmistrz to wpisuje do budżetu sprawdzając czy jest to wykonalne i tu się właśnie wykazali młodzi radni tak przez Ele krytykowani. Kłamczucha Ela wyraziła tylko opinię o zgłaszanych pomysłach, później większością przyjmuje rada.
>
> Przecztałem artykuł i muszę stwierdzić, ze wreszcie ktoś mówi z sensem o mieście. Cieszę się, ze radna Zabłocka powiedziała jak jest. Też mam takie zdanie, że panuje kolesiostwo, brak nadzoru nad inwestycjami i ogólny bałagam.
To też napisz artkuł.

autor: Zniesmaczona, dodał 2017-11-05 22:08komentuj

> O 21:29, dnia 2017-11-05 zenek napisał(-a):
> > O 21:00, dnia 2017-11-05 bingo napisał(-a):
> > > O 20:27, dnia 2017-11-05 lud napisał(-a):
> > > > O 19:50, dnia 2017-11-05 Wygrani napisał(-a):
> > > > Panie Burmistrzu prosimy zabrać głos na tym forum,a wiemy,że pan tu zagląda.Prosimy o potwierdzenie lub zaprzeczenie kto tak na prawdę tworzy Budżet Miasta.Czy prawdą jest jak to pisze pani Zabłocka,że to komisja tworzy Budżet,a potem cała Rada Miasta go zatwierdza,czy jest inaczej.Dokładniej kto go tworzy?
> > >
> > > I tu się potwierdza pierwsze kłamstwo pani Eli [a może brak douczenia choć bliżej chęć manipulacji ludem.
> > >
> > > Kwestie przygotowywania, przyjmowania i wprowadzania zmian w budżecie gminy regulują w szczególności dwie ustawy: ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
> > >
> > > Mówiąc krótko Burmistrz przygotowuje budżet a komisja go opiniuję. Radni oczywiście mogą zgłaszać co by chcieli żeby było zrobione np na ich terenie i burmistrz to wpisuje do budżetu sprawdzając czy jest to wykonalne i tu się właśnie wykazali młodzi radni tak przez Ele krytykowani. Kłamczucha Ela wyraziła tylko opinię o zgłaszanych pomysłach, później większością przyjmuje rada.
> >
> > Przecztałem artykuł i muszę stwierdzić, ze wreszcie ktoś mówi z sensem o mieście. Cieszę się, ze radna Zabłocka powiedziała jak jest. Też mam takie zdanie, że panuje kolesiostwo, brak nadzoru nad inwestycjami i ogólny bałagam.
> To też napisz artkuł.

Rzygać mi się chcę jak czytam te wypociny klakierów obecnej władzy. Nawet wiersze piszą idioci. Boicie się, ze potracicie stołki? Lepiej do roboty się weździe, bo miasto rozgrzebane i zasyfione. Wstyd!

autor: zgadzam się , dodał 2017-11-05 22:42komentuj

> O 22:08, dnia 2017-11-05 Zniesmaczona napisał(-a):
> > O 21:29, dnia 2017-11-05 zenek napisał(-a):
> > > O 21:00, dnia 2017-11-05 bingo napisał(-a):
> > > > O 20:27, dnia 2017-11-05 lud napisał(-a):
> > > > > O 19:50, dnia 2017-11-05 Wygrani napisał(-a):
> > > > > Panie Burmistrzu prosimy zabrać głos na tym forum,a wiemy,że pan tu zagląda.Prosimy o potwierdzenie lub zaprzeczenie kto tak na prawdę tworzy Budżet Miasta.Czy prawdą jest jak to pisze pani Zabłocka,że to komisja tworzy Budżet,a potem cała Rada Miasta go zatwierdza,czy jest inaczej.Dokładniej kto go tworzy?
> > > >
> > > > I tu się potwierdza pierwsze kłamstwo pani Eli [a może brak douczenia choć bliżej chęć manipulacji ludem.
> > > >
> > > > Kwestie przygotowywania, przyjmowania i wprowadzania zmian w budżecie gminy regulują w szczególności dwie ustawy: ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
> > > >
> > > > Mówiąc krótko Burmistrz przygotowuje budżet a komisja go opiniuję. Radni oczywiście mogą zgłaszać co by chcieli żeby było zrobione np na ich terenie i burmistrz to wpisuje do budżetu sprawdzając czy jest to wykonalne i tu się właśnie wykazali młodzi radni tak przez Ele krytykowani. Kłamczucha Ela wyraziła tylko opinię o zgłaszanych pomysłach, później większością przyjmuje rada.
> > >
> > > Przecztałem artykuł i muszę stwierdzić, ze wreszcie ktoś mówi z sensem o mieście. Cieszę się, ze radna Zabłocka powiedziała jak jest. Też mam takie zdanie, że panuje kolesiostwo, brak nadzoru nad inwestycjami i ogólny bałagam.
> > To też napisz artkuł.
>
> Rzygać mi się chcę jak czytam te wypociny klakierów obecnej władzy. Nawet wiersze piszą idioci. Boicie się, ze potracicie stołki? Lepiej do roboty się weździe, bo miasto rozgrzebane i zasyfione. Wstyd!
Pognać władzę - radę bezradną.

autor: luzik, dodał 2017-11-06 07:02komentuj

Można się spierać,a nawet trzeba w sprawach merytorycznych.Ale żeby zaraz kłamać i zaczynać kampanię PO od razu na kłamstwie,oj nieładnie pani Elu.Z jednym muszę się zgodzić,odnośnie zatrudniania.Wiemy dobrze,że pracodawca ma prawo dobierać sobie pracowników,ale żeby w myśl przysłowia zamienił Stryjek siekierkę na kijek.Jestem przekonany,że w prywatnym przedsiębiorstwie Pan Petrykowski nikogo z tych wspomnianych pracowników by nie zatrudnił.Chyba,że się mylę?ale to by świadczyło o zdolności zarządzania firmą.PO prostu klapa-plajta.

autor: z miasta, dodał 2017-11-06 07:54komentuj

> O 07:02, dnia 2017-11-06 luzik napisał(-a):
> Można się spierać,a nawet trzeba w sprawach merytorycznych.Ale żeby zaraz kłamać i zaczynać kampanię PO od razu na kłamstwie,oj nieładnie pani Elu.Z jednym muszę się zgodzić,odnośnie zatrudniania.Wiemy dobrze,że pracodawca ma prawo dobierać sobie pracowników,ale żeby w myśl przysłowia zamienił Stryjek siekierkę na kijek.Jestem przekonany,że w prywatnym przedsiębiorstwie Pan Petrykowski nikogo z tych wspomnianych pracowników by nie zatrudnił.Chyba,że się mylę?ale to by świadczyło o zdolności zarządzania firmą.PO prostu klapa-plajta.
O fachowości pracowników ciężko coś powiedzieć na naszym rynku. Zwłaszcza patrząc na płace. Co do zatrudniania swoich to proszę, aby pani radna z PO wypowiedziała się w imieniu swego szefa struktur - starosty. Tu można mówić i mówić. Petrykowski na chyba setkę pracowników wymienił czterech czy pięciu. Normalnie szok. Sprawdźcie w innych samorządach co się działo po zmianie szefostwa.

autor: Wyborca, dodał 2017-11-06 08:42komentuj

> O 07:54, dnia 2017-11-06 z miasta napisał(-a):
> > O 07:02, dnia 2017-11-06 luzik napisał(-a):
> > Można się spierać,a nawet trzeba w sprawach merytorycznych.Ale żeby zaraz kłamać i zaczynać kampanię PO od razu na kłamstwie,oj nieładnie pani Elu.Z jednym muszę się zgodzić,odnośnie zatrudniania.Wiemy dobrze,że pracodawca ma prawo dobierać sobie pracowników,ale żeby w myśl przysłowia zamienił Stryjek siekierkę na kijek.Jestem przekonany,że w prywatnym przedsiębiorstwie Pan Petrykowski nikogo z tych wspomnianych pracowników by nie zatrudnił.Chyba,że się mylę?ale to by świadczyło o zdolności zarządzania firmą.PO prostu klapa-plajta.
> O fachowości pracowników ciężko coś powiedzieć na naszym rynku. Zwłaszcza patrząc na płace. Co do zatrudniania swoich to proszę, aby pani radna z PO wypowiedziała się w imieniu swego szefa struktur - starosty. Tu można mówić i mówić. Petrykowski na chyba setkę pracowników wymienił czterech czy pięciu. Normalnie szok. Sprawdźcie w innych samorządach co się działo po zmianie szefostwa.
To że zatrudnił w Urzędzie Miasta tylko czterech czy pięciu złych to pikuś,ale że nie wyrzucił złych urzędników to dopiero skopanie mieszkańców.Panie Burmistrzu czy zależy Panu na urzędniku,który siedzi w Urzędzie przy komputerze i pali głupa,czy na fachowym pracowniku,który jest w terenie i jest skuteczny.

autor: czytelnik, dodał 2017-11-06 08:50komentuj

drodzy forumowicze, zwracam się z apelem o powstrzymanie się od wpisów pod tym wątkiem: nieprawdziwych, kąśliwych, szyderczych, niemiłych, prześmiewczych, chamskich, mijających się z prawdą, fałszywych, prostackich, złośliwych, pomówień, szkalowań o ckliwym wierszu nie wspomnę. W tym wątku chciałem poruszyć charakter naszej lokalnej gazety, liczyłem na uzupełnienie w kolejnym numerze informacji o działaniach i inwestycjach w mieście Bartoszyce. Niestety strony w GB zajął ktoś inny. Ciekaw byłem czy tylko ja mam takie niemiłe odczucia? Kolejne wpisy utwierdzają mnie w jednym, poziom osób tu piszących jest daleki do kultury prawdziwego forumowicza. Te złośliwości wypisywane świadczą tylko o autorze wpisu, jego braku szczerej samooceny. Zacznijmy najpierw od siebie ocenę nie co dla mnie zrobiło Miasto Bartoszyce a co ja zrobiłem dla Bartoszyc. Na prawdę nie wiele trzeba by te miasto żyło intensywniejszym życiem. Np. niech każdy odpowie sobie na pytanie: ile razy w tym roku byłem w bartoszyckiej restauracji? (by wesprzeć rachunkiem lokalny biznes) ile razy byłem w Bibliotece, obojętnie której, po książkę, na wydarzeniu po południu? ile razy byłem na wydarzeniu w Domu Kultury? ile kupiłem biletów na wydarzenia w BDK by artyści wiedzieli, że opłaca się przyjeżdżać do Bartoszyc? ile razu podniosłem papierek czy butelkę leżącą koło kosza by ją wrzucić do śmietnika aby w tym mieście było czyściej? ile razy zwróciłem uwagę właścicielowi psa by po nim posprzątał? ile razy byłem na meczu na stadionie miejskim (będą kibice- pojawią się sponsorzy)? ile razu przeszedłem się pieszo, przejechałem rowerem, zamiast jechać w korku (przy korzystnej pogodzie) samemu prywatnym autem? Ile razy byłem w GCI by sprawdzić jaką ofertę ma miasto?( a gdzie to jest...?) ile razy kupiłem coś na bazarze od lokalnego przedsiębiorcy? ile razy powiedziałem do Pani w kwiaciarni miłe słowo na bukiet, że jest wyjątkowy a nie "może być..."? ile razy powiedziałem do sąsiada zwykłe dzień dobry? Można tak jeszcze długo. Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, znaczy że masz czyste sumienie i stać cię na więcej! Namów rodzinę, przyjaciół, sąsiadów przedstawiając samemu świadectwo kultury osobistej. Mam nadzieję, że powyższe da niektórym do myślenia i chciałbym by choć jedna osoba zmieniła swoje postępowanie po przeczytaniu tego co napisałem, bo to każda jednostka tworzy "klimat" Bartoszyc. Reasumując proszę o zachowanie kultury osobistej i zasad savoir vivire w kolejnych komentarzach. A odnośnie ocen i swoich spostrzeżeń wobec Burmistrza czy Radnych proszę założyć indywidualny wątek np. "wiadro pomyj". Jeżeli po tym komentarzu pojawi się kolejny wpis szkalujący a także nie związany z tematem felietonów w GB, będę prosił Pana Jerzego o usunięcie wątku jako jego założyciel-może się uda.

autor: Barten, dodał 2017-11-06 09:56komentuj

> O 08:50, dnia 2017-11-06 czytelnik napisał(-a):
> drodzy forumowicze, zwracam się z apelem o powstrzymanie się od wpisów pod tym wątkiem: nieprawdziwych, kąśliwych, szyderczych, niemiłych, prześmiewczych, chamskich, mijających się z prawdą, fałszywych, prostackich, złośliwych, pomówień, szkalowań o ckliwym wierszu nie wspomnę. W tym wątku chciałem poruszyć charakter naszej lokalnej gazety, liczyłem na uzupełnienie w kolejnym numerze informacji o działaniach i inwestycjach w mieście Bartoszyce. Niestety strony w GB zajął ktoś inny. Ciekaw byłem czy tylko ja mam takie niemiłe odczucia? Kolejne wpisy utwierdzają mnie w jednym, poziom osób tu piszących jest daleki do kultury prawdziwego forumowicza. Te złośliwości wypisywane świadczą tylko o autorze wpisu, jego braku szczerej samooceny. Zacznijmy najpierw od siebie ocenę nie co dla mnie zrobiło Miasto Bartoszyce a co ja zrobiłem dla Bartoszyc. Na prawdę nie wiele trzeba by te miasto żyło intensywniejszym życiem. Np. niech każdy odpowie sobie na pytanie: ile razy w tym roku byłem w bartoszyckiej restauracji? (by wesprzeć rachunkiem lokalny biznes) ile razy byłem w Bibliotece, obojętnie której, po książkę, na wydarzeniu po południu? ile razy byłem na wydarzeniu w Domu Kultury? ile kupiłem biletów na wydarzenia w BDK by artyści wiedzieli, że opłaca się przyjeżdżać do Bartoszyc? ile razu podniosłem papierek czy butelkę leżącą koło kosza by ją wrzucić do śmietnika aby w tym mieście było czyściej? ile razy zwróciłem uwagę właścicielowi psa by po nim posprzątał? ile razy byłem na meczu na stadionie miejskim (będą kibice- pojawią się sponsorzy)? ile razu przeszedłem się pieszo, przejechałem rowerem, zamiast jechać w korku (przy korzystnej pogodzie) samemu prywatnym autem? Ile razy byłem w GCI by sprawdzić jaką ofertę ma miasto?( a gdzie to jest...?) ile razy kupiłem coś na bazarze od lokalnego przedsiębiorcy? ile razy powiedziałem do Pani w kwiaciarni miłe słowo na bukiet, że jest wyjątkowy a nie "może być..."? ile razy powiedziałem do sąsiada zwykłe dzień dobry? Można tak jeszcze długo. Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, znaczy że masz czyste sumienie i stać cię na więcej! Namów rodzinę, przyjaciół, sąsiadów przedstawiając samemu świadectwo kultury osobistej. Mam nadzieję, że powyższe da niektórym do myślenia i chciałbym by choć jedna osoba zmieniła swoje postępowanie po przeczytaniu tego co napisałem, bo to każda jednostka tworzy "klimat" Bartoszyc. Reasumując proszę o zachowanie kultury osobistej i zasad savoir vivire w kolejnych komentarzach. A odnośnie ocen i swoich spostrzeżeń wobec Burmistrza czy Radnych proszę założyć indywidualny wątek np. "wiadro pomyj". Jeżeli po tym komentarzu pojawi się kolejny wpis szkalujący a także nie związany z tematem felietonów w GB, będę prosił Pana Jerzego o usunięcie wątku jako jego założyciel-może się uda.

Może jestem kims wyjątkowym w tym mieście,ale czytam ze zrozumieniem. Zaczynam naszą gazetę od przeczytania wstepniaka redaktora Mirońskiego i w poprzednim numerze napisał, że podsumowały swoje dokonamnia samorządy, które chciały. Widać pan Petrykowski (przeprasza,ale nie przechodzi mi przez gardło określania go, jako burmistrz) nie chciał. Widać nie ma się czym pochwalić, bo jak wygląda miasto, kazdy widzi. A widzimy rozgrzebane, źle zaplanowane inwestycje, chaos i zastarszenie w urzędzie, mały poziom dofinansowań na inwestycje.

Wniosek jeden: Petrykowski nie powinien zarządzać miastem. Może to dobry człowiek, ale tego po prostu nie potrafi.

przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7


"Telewizja Kablowa Bart-Sat" informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w dyskusji na forum Telewizji "Bart-Sat", zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, wypowiedzi o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.